مدیرکل راه و شهرسازی ایلام؛
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: میزان پیشرفت فیزیکی تونل های در دست ساخت مسیر ایلام - مهران مناسب است.
کد خبر: ۱۰۴۴۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳ 16 May 2022

به گزارش تابناک ایلام ؛ عبدالله بهادری  در نشست با اعضای کمیته حمل و نقل و سوخت استان با اشاره به نقش مهم و اصلی حمل و نقل در کنگره اربعین اظهار داشت: هدف این جلسات و بازدیدها تلاش برای افزایش ایمنی مسیرها و رفع موانع و گرههای ترافیکی محورهای منتهی به مرز بین المللی مهران به عنوان دروازه عتبات عالیات است.

وی افزود: سالهای اخیر در حوزه راهسازی طرح های بزرگی برای توسعه راههای استان تعریف شده که در حال اجرا هستند و این طرح ها به لحاظ زمانبندی اجرا از جمله طرح های بلند مدت محسوب می شوند امابا توجه به بار ترافیکی مسیرهای اربعین تلاش شده است تا حد امکان قسمت هایی که امکان تکمیل شدن داشته اند، تکمیل و زیر بار ترافیک قرار گیرند و قسمت هایی هم که در دست اجرا هستند در ایام اربعین به عنوان مسیرهای اضطراری استفاده شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام در خصوص محور ایلام- مهران گفت: اصلی ترین محور اربعین کشور محور مذکور است که هم اکنون بیشتر مسیر به صورت چهارخطه و بزرگراه زیربار ترافیک قرار دارد و در تمامی نقاط باقیمانده پیمانکاران مشغول عملیات راهسازی هستند.

بهادری پیشرفت فیزیکی تکمیل تونل های محور ایلام- مهران را مناسب ارزیابی کرد و افزود: در صورت نیاز عبور اضطراری از داخل این تونل ها در ایام اربعین امکان پذیرخواهد شد.

وی از اجرای لایه دوم آسفالت قسمت هایی از محور ایلام- مهران به طول ۱۶ کیلومتر خبر داد و خاطر نشان کرد: حدود چهار کیلومتر دیگر از این محور تا اربعین سال جاری چهار خطه می شود.

بهادری نقش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ایام اربعین را بسیار مهم توصیف کرد و خواستار توجه بیشتر به اعتبارات این دستگاه اجرایی شد و گفت: اجرای خط کشی جاده ها، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و جدا کننده های بتونی، گارد ریل و ... کوتاه مدت و هزینه بر بوده و اجرای آنها مستقیماً با حفاظت از جان انسانها در ارتباط است.

رئیس شورای حمل و نقل استان ایلام در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش همه مسئولین استان و وزارت راه و شهرسازی برای افزایش اعتبارت راهسازی محورهای اربعین استان خواستار افزایش تخصیص این اعتبارات شد.

پس از جلسه کمیته مذکور از محور ایلام- مهران، پایانه مرزی مهران، محور مهران- ملکشاهی- ایلام و ایلام- حمیل- کرمانشاه بازدید کردند./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار