مدیرکل استاندارد ایلام خبر داد ؛
مدیرکل استاندارد ایلام از تشدید برخورد با فروشندگان و عرضه‌کنندگان لوازم یدکی قاچاق ، تقلبی و بی‌کیفیت خودرو در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۴۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱ 16 May 2022

به گزارش تابناک ایلام ؛ مهناز همتی  اظهار داشت: تمامی لوازم یدکی عرضه شده به مردم باید کد شناسه و کد رهگیری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمامی تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان لوازم یدکی موظف به نصب این کد برروی کالاها هستند، افزود: در غیر این صورت طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تخلف محسوب شده و برابر قانون مبارزه با قاچاق با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: بازرسان استاندارد ایلام، با حضور نمایندگانی از سازمان صمت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، پلیس امنیت اقتصادی، فرمانداری و تعزیرات استان به منظور نظارت و کنترل کیفیت قطعات خودرویی و همچنین قاچاق این قطعات نظارت خود را بر مراکز عرضه قطعات خودرو در استان آغاز کرده اند.

همتی بیان کرد: در این نظارت‌ها ضمن بازرسی از چند واحد صنفی بازرسی، هر دستگاه کالاها را در حوزه تخصصی خود، مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد: بازرسان استاندارد نیز از نظر داشتن نشان استاندارد و همچنین اصالت کد ۱۰ رقمی رهگیری استاندارد کالاها را مورد بررسی قرار دادند و طی این اقدام تعدادی قطعات خودرو مانند آینه و چراغ خودرو غیر استاندارد کشف و در محل توقیف شدند.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین بازرسان هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود./م

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار