معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش:
معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: برخی از رشته‌های دانشگاهی کم طرفدار هستند. در نظر داریم که به دانشجویانی که این رشته‌های تحصیلی را انتخاب می‌کنند، کمک هزینه پرداخت کنیم.
کد خبر: ۱۰۶۰۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰ 11 August 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ دکتر حسن مروتی، در مراسم ششمین دوره روزی با دانشگاه تهران با شعار «دانشگاه تهران؛ نماد آموزش عالی» که ویژه دارندگان رتبه‌های کمتر از ۱۰۰۰ گروه‌های آزمایشی برگزار شد، در سخنانی درباره انتخاب رشته توضیح داد: انتخاب رشته ورود به دانشگاه‌ها آغاز شده و این فرایند تا روز شنبه بیست و دوم مرداد ادامه دارد. داوطلبان هنگام انتخاب رشته باید به نکات و موارد اعلام شده از سوی سازمان سنجش توجه کنند و دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به طور کامل مطالعه کرده و حتما شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما را داشته باشند.

وی ادامه داد: کلیه داوطلبان لازم است در مرحله انتخاب رشته، کلیه رشته های انتخابی با آزمون خود را از گروه آزمایشی که در جلسه آزمون آن شرکت نموده اند، انتخاب نمایند .

دکتر مروتی  با بیان اینکه سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ به صورت مثبت ارزیابی شد، توضیح داد: در کنکور امسال، سهم آزمون تاثیر ۶۰ درصدی دارد و ۴۰ درصد سوابق تحصیلی به شکل تاثیر مثبت اجرا می‌شود ولی برای کنکور ۱۴۰۲ یعنی سال آینده به شکل تاثیر قطعی به شکل مثبت و منفی لحاظ می‌شود.  کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله یعنی دی ماه سال جاری و تیر ماه سال آینده برگزار می‌شود.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خطاب به داوطلبان مجاز شده در کنکور 1401 خاطرنشان کرد: به شما توصیه می‌کنم که دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به دقت بخوانید. بعضا حق مشاوره انتخاب رشته بسیار گران است و به چند میلیون می‌رسد. برای کمک به داوطلبان سامانه انتخاب رشته مجازی را در تارنمای سازمان سنجش اختصاص داده‌ایم که داوطلب با پرداخت ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان می‌تواند در آن امکان قبولی خود در ۳۰۰ رشته را بررسی کند.

وی در پایان درباره اهمیت ملاک‌های انتخاب رشته اظهار کرد: شهر، دانشگاه، رشته، فرهنگ خانواده، شرایط مالی و تلفیقی از این موارد در انتخاب رشته تاثیرگذار هستند./ح

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار