نسرین شهبازی؛
معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی ایلام از اختصاص 146 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا برای مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۴۶۰۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸ 16 July 2017
به گزارش تابناک ایلام ؛ نسرین شهبازی  اظهار کرد: این تسهیلات مربوط به بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96 است که از سوی سازمان بهزیستی کشور اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: این تسهیلات با سرانه بین 100 تا 150میلیون ریال به مددجویان واحد شرایط که دارای طرح اشتغالزایی باشند پرداخت می شود.

شهبازی شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات را مددجویان دارای مدارک مهارت فنی و حرفه ای، داشتن جواز کسب، گروه سنی 18 تا 50 سال اعلام کرد و افزود: مددجویان باید دارای طرح های کشاورزی، صنعت و خدمات برایدریافت این تسهیلات باشند.

معاون اشتغال، مشارکت های مردمی و موسسه های خیریه اداره کل بهزیستی ایلام با بیان اینکه پارسال زمینه اشتغال یک هزار و 100 مددجوی زیر پوشش این نهاد فراهم شده است، گفت: برای ایجاد اشتغال هر یک از این مددجویان تسهیلاتی بین 100 تا 150 میلیون ریال از سوی بهزیستی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه تعهد این اداره برای اشتغال مددجویان در سال گذشته 700 نفر بود، افزود: تسهیلات اشتغال زایی به گروه های همیار، طرح های cbr و خدمات مالی خرد ویژه زنان سرپرست خانوار، معلولان، آسیب دیدگان اجتماعی و بهبود یافتگان بوده است.

شهبازی اضافه کرد: سال گذشته همچنین به منظور حمایت از معلولان و اشتغال پایدار آنها در مجموع بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی یک هزار نفر از مددجویان زیر پوشش توسط این اداره کل پرداخت شد.

رئیس اداره اشتغال بهزیستی ایلام اشتغال های ایجاد شده برای مددجویان در سال گذشته را در زمینه های مختلف کسب و کار، کشاورزی و دامداری، مشاغل خانگی، دامپروی و قالی بافی اعلام کرد.

به گفته وی، این اداره کل درصدد است تا با برنامه ریزی لازم و پرداخت تسهیلات اشتغال، زمینه خودکفایی مددجویان و استقلال مالی و اشتغال پایدار آنها را فراهم کند.

شهبازی ابراز امیدواری کرد در سال جاری با برنامه ریزی، شمار بیشتری از مددجویان صاحب شغل شد و به مرور از چتر حمایتی این نهاد خارج شوند.

بیش از 25 هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند که از این شمار 11 هزار نفر را معلولان تشکیل می دهند.

اداره کل بهزیستی ایلام در چهار حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، پیشگیری و اشتغال، مشارکت های مردمی و موسسه های خیریه به جامعه هدف و عموم مردم خدمات رسانی می کند./م
ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار