فرماندار ملکشاهی گفت: عملیات اجرایی هشت طرح در حوزه سلامت و بهداشت این شهرستان با بیش از 17 میلیارد ریال آغاز شده که با بهره برداری از این طرح ها، سطح کمی و کیفی خدمات سلامت و بهداشت ارتقا خواهد یافت.
کد خبر: ۴۶۰۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۸ 16 July 2017
به گزارش تابناک ایلام ؛ اسد قاسمی در حاشیه آیین کلنگ زنی خانه بهداشت روستای بلوطستان شوهان در جمع اهالی این روستا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون کار ساخت چهار خانه بهداشت در روستاهای پاریاب، چشمه پهن، نادر آباد و بلوطستان با بیش از سه میلیارد ریال آغاز شده که با بهره برداری از این طرح ها، مشکلات حوزه سلامت و بهداشت در این روستاها بر طرف می شود.
 
وی افزود: مرکز جامع خدمات سلامت شهر مهر با اعتبار 2 میلیارد ریالی و ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اعتبار 13 میلیارد ریالی از دیگر طرح های مهم حوزه بهداشت و درمان شهرستان ملکشاهی است.
 
قاسمی تاکید کرد: مهمترین طرح شهرستان در حوزه سلامت ساخت دی کلینیک تخصصی است که از ابتدای دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی آن آغاز شده و هم اکنون مرحله صفت کاری با هزینه شده هفت میلیارد ریال در حال اتمام است.
 
وی یادآور شد: با بهره برداری از دی کلینیک تخصصی شهرستان سهم قابل توجهی از مشکلات مردم در حوزه سلامت بر طرف و ایاب و ذهاب مردم به مرکز استان برای دریافت خدمات پزشکی تخصصی کمتر خواهد شد.
 
فرماندار ملکشاهی به تعمیر و تجهیز مراکز بهداشت و سلامت شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: اختصاص یک دستگاه آمبولانس کمک دار ویژه مناطق کوهستانی و صعب العبور و دو دستگاه آمبولانس معمولی به حوزه سلامت از دیگر اقدامات در این حوزه زیربنایی است.
 
به گفته وی، در سال گذشته مراکز بهداشت و درمان روستای گنبد پیر محمد و شهر ارکواز به آزمایشگاه مدرن و دیگر امکانات پزشکی تجهیز شد. /م
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار