حجت السلام محمد نقی لطفی ؛
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: باید همه مردم و مسئولان استان در راستای استقبال و پذیرای از زائران در جهت فراهم کردن زیرساخت‌های تمام تلاش خود را به عمل آورند.
کد خبر: ۴۹۲۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷ 11 September 2017
به گزارش تابناک ایلام ، حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی روز دوشنبه در نشست ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان، اظهار کرد: خداوند بزرگ این توفیق را به مردم ایلام ارزانی داده است تا این استان سالانه میزبان میلیون‌ها زائر عتبات عالیات در ایام اربعین باشد.

وی استقبال و پذیرایی مردم و مسئولان استان به ‌عنوان دروازه عتبات عالیات از زئران حسینی را ستودنی دانست و افزود: در چند سال گذشته مردم ایلام و مسئولان استان با تمام توان پای ‌کار بوده‌اند و زائران اربعین حسینی نیز در تردد از ایلام در رفت و برگشت راضی بوده‌اند و امروز نام ایلام جهانی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: امروز به برکت اربعین حسینی نام استان ایلام در داخل و خارج از کشور با اربعین حسینی گره‌ خورده است، باید خود را آماده کنیم که برای اربعین سال جاری با همین شور و هیجان سال‌های گذشته استقبال شایانی از زائران استان داشته باشیم.وی اضافه کرد: احداث بزرگراه در استان ایلام با این کیفیت خوب در روند توسعه استان موثر است اما لازم است که بخش کنجان چم که حجم ترافیک بالایی را در ایام منتهی به اربعین خواهد داشت زودتر تکمیل و زیربار ترافیک قرار گیرد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه حجم تصادفات در این مسیر(کنجانچم) بیشتر شده است، افزود: امیدواریم با تلاش‌های انجام‌ شده و فراهم شدن امکانات لازم شاهد تردد همراه با سلامت و پرشور زوار اربعین حسینی در ایام اربعین حسینی به عتبات عالیات از طریق مرز مهران باشیم.

حجت الاسلام لطفی در بخش دیگری از سخنان خود ستاد بازسازی عتبات عالیات استان را یکی از ستادهای فعال در کشور برشمرد و اضافه کرد: این ستاد با ارتباط و تعاملی مناسبی که با مردم دارد توانسته است کمک‌های بسیار خوبی را جذب کند به طوری که با استقبال پرشور مردم در جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی این استان در ردیف استان‌های اول کشور قرار دارد.

وی بر ضرورت تکمیل زائرسرای ایلامیان در مشهد مقدس تاکید کرد و گفت: زائرسرایی در مشهد مقدس برای استان عزیز ایلام در زمینی به مساحت 700 متر در حال احداث است که پیشنهاد می‌شود که ستادی که با عنوان بنیاد زائر در استان تشکیل و فعال شود و پای ‌کار باشند تا این زائرسرا که یکی از اولویت‌های مهم استان هر چه زودتر به سرانجام برسد.

امام‌جمعه ایلام، با تاکید بر اینکه زمینه‌های لازم برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ساخت این زائرسرا فراهم شود، گفت: اعتباراتی اختصاص ‌یافته است اما نیاز حضور مردم نیز در این امر مهم مشارکت نیز وجود دارد.

وی بابیان اینکه ساخت این زائرسرا به دستور رهبر معظم انقلاب برای همه استان ‌های کشور و برای قشر کم ‌درآمد و محروم جامعه است، افزود: از همه عزیزان درخواست می شود که در این زمینه کمک‌های نقدی خود را برای ساخت زائرسرا اختصاص دهند و صداوسیما و رسانه‌ها این امر را ترویج و تبلیغ کنند که روند این طرح سریع‌تر انجام شود./م
ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار