معاون هماهنگ کننده انتظامی استان با بیان اینکه امنیت و آرامش جزء لاینفک یک جامعه است گفت :در سایه امنیت پایدار ؛ معیشت و اقتصاد پویایی دارد.
کد خبر: ۵۰۵۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴ 09 October 2017
به گزارش تابناک ایلام ؛ جلال میرزابیگی" در جلسه پرسش و پاسخ مردم محله سبزی آباد شهر ایلام در مسجد امام حسین (ع) اظهار داشت: مهمترین مولفه یک جامعه پویا ، امنیت است ، چرا که با وجود امنیت می‌توان به کار اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی پرداخت.
 
 وی افزود :نیروی انتظامی معتقد است برای تولید امنیت پایدار حتما مشارکت مردم باید وجود داشته باشد.
 
معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام تصریح کرد :نیروی انتظامی با آگاهی از جامعه و آسیب های آن برنامه ریزی می کند و در این زمینه نیازمند مشارکت عمومی است.
 
وی یادآور شد: امنیت یک تولید اجتماعی است که همه دستگاههای حکومتی باید در آن دخیل باشند و نیروی انتظامی و دستگاه قضا مرحله آخر آن هستند.
 
سرهنگ میرزابیگی به امنیت پایدار استان اشاره کرد و گفت: استان ایلام از نظر شاخص های امنیتی بعد از کیش امن ترین استان کشور است.
 
 وی خاطر نشان کرد :رتبه برتر کشوری در زمینه امنیت ،حاصل مشارکت عمومی مردم ، هماهنگی بین دستگاه های دولتی و غیر دولتی و تلاش شبانه روزی مجموعه انتظامی استان بوده است.
 
وی به عملکرد انتظامی استان ایلام اشاره کرد و یادآور شد: کشف ۴۳۰ کیلوگرم مواد مخدر و انهدام ۲۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر از مهمترین اقدامات پلیس استان بوده است.
 
معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام افزود: یکی از جرائمی که امنیت مردم را به مخاطره می‌اندازد سرقت است که با تلاش شبانه روزی پلیس ۵۰ درصد سرقت های خشن و مسلحانه کاهش و ۶۴ درصد سرقت های بوقوع پیوسته نیز  کشف شده است.
 
 وی گفت: در شش ماهه اول سال جاری زورگیری و شرارت۳۹ درصد ، سرقت موتورسیکلت ۴۱ درصد ، سرقت محتویات داخل خودرو ۱۱ درصد ،  سرقت احشام ۱۸ درصد و  جرائم خشن و غیر اخلاقی ۵۰ درصد کاهش داشته ایم.
 
 وی گفت: نیروی انتظامی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی شورای معتمد پلیس را راه اندازی کرده است.
 
 معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام اظهار داشت: معتقدیم هیچ وقت اقدامات مقابله ای کارساز نیست بلکه بایستی از طریق پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی وقوع جرایم را کنترل و پیشگیری کنیم .
 
گفتنی است ؛ در پایان این برنامه معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام به سوالات مردم این محله پاسخ داد. /م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار