روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثار گران استان ایلام
کد خبر: ۵۴۹۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ 08 January 2018

بنياد شهيد و امور ايثارگران: از نهادهاي انقلاب اسلامي است كه بنيان اوليه آن بر اساس فرمان ده ماده‌اي امام خميني(ره) خطاب به شوراي انقلاب و دولت موقت در ۲۲ اسفند ۱۳۵۸ به منظور رسيدگي به وضعيت خانواده‌هاي شهدا و رسيدگي به امور معلولين و آسيب‌ديدگان انقلاب اسلامي تشکيل شد.

در گذشته، مديريت دولتي توجه اصلي خود را به رخدادهاي درون بوروكراسي معطوف مي داشت و به طور عمده مشكلات دروني بوروكراسي را مسئله اصلي مي پنداشت (الواني و دانائي فرد، 1380). امروزه رويكرد سازمانهاي دولتي به مقولات كارآيي و اثربخشي دچار يك دگرگوني بنيادي و اساسي شده است (شريفي كلويي، 1379). از دهه 90 سده بيستم به بعد با مطرح شدن نظريه مديريت گرايي و شهروند محوري، مشتري مداري در سازمانهاي دولتي نيز از اهميت و جايگاه ويژ­ه­اي برخوردار بوده است (هيوز ،1377). جلب رضايت شهروندان و مراجعان‌، باعث افزايش اعتماد و وفاداري عمومي‌، وفاق ملي، مشاركت عمومي و اقتدار ملي مي شود كه در دنياي كنوني به مانند شاخص هاي اصلي سنجش كارآمدي و توسعه نظام اداري و سياسي محسوب مي‌شوند (کاظمی، 1379). عصر جهاني شدن، سبب شده است دولتها به افراد جامعه از منظري جديد و به مثابه مشتريان بخش خصوصي بنگرند و تلاش كنند حداكثر رضايت‌مندي را براي آنان فراهم سازند (خاكي، 1381).

هرسازمان به منظور هدف خاصي تاسيس شده كه نيل به اهداف خود را ازمهمترين چالشهاي پيش روي خود مي بيند. لذا در جهان امروز با توجه به سرعت و حجم اطلاعات و پيچيدگي جوامع، ضرورت داشتن معیارهایی برای تعیین موقعیت و برنامه‌ریزی بر اساس نقاط ضعف و قوت بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد. عملکرد هرسازمان نشان دهنده میزان موفقیت آن دردستیابی به اهداف از پیش تعیین شده است (کاظمي، 1376).

دستگاههای اجرایی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها،‌ موسسات و شرکتهای دولتی به عنوان واحدهای صف و ستاد از طرف قانون‌گذار برای انجام وظایف دولت ایجاد گردیده است و با توجه به وظایف، مسئولیت‌ها و منابع در اختیار، ملزم به پاسخگویی می‌باشند. ارزیابی عملکرد وسنجش اثربخشی اين سازمانها یکی از مهمترین فرآیندهای راهبردی است که ضمن ارتفاء پاسخگویی میزان تحقق اهداف و برنامه‌های هر سازمان را مشخص می‌کند. ارزیابی به عنوان یکی از فعالیتهای کلیدی و از عناصر اصلی مدیریت به شمار می‌رود و ابزاری است کارآمد که مدیر و کارکنان از طریق آن به نقاط قوت و ضعف سازمان پی برده و با ریشه‌یابی آنها اقدامات اصلاحی جهت بهبود عملکرد را انجام می‌دهد (فاتحي فولادي، 1386).

نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز که با هدف و فلسفه وجودی ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف (شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده معظم آنان ) و جلب رضایت آنان براساس مبانی ارزشی- اسلامی و توسعه و گسترش تعامل با آحاد جامعه به منظور ترویج فرهنگ جهاد، شهادت و ایثار تاسیس گردیده است، یکی از نهاد های مردمی –دولتی است که در چهارسطح معاونت،فرهنگي، پژوهش و تبليغات، اداري مالي وتعاون و امور مجلس به دستورحضرت امام خمینی (ره) تاسیس گردیده و سنجش اثر بخشی درآن سازمان می تواند نقاط قوت وضعف آن سازمان را در ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف مشخص نماید که کانون توجه این تحقیق نیز سنجش اثر بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام دربخش تعاون می باشد.

بخش تعاون این سازمان بمنظور رسیدگی به امور معیشتی و رفاهی، همچنین حفظ و ارتقاء وضعیت شغلی و انجام امور مربوطه به پذیرش و امور اداری جانبازان و کارگزینی شاهد انجام امور مشاوره و مددکاری اجتماعی و انجام حمایت های قضایی انجام وظیفه می نماید. این معاونت از مدیریت های پذیرش، تسهیلات رفاهی اشتغال، معاونت حقوقی امور اداری و کارگزینی شاهد و مددکار تشکیل شده است که بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه خدمات خاص خود را به جامعه هدف و خانواده محترم آنان ارائه می نماید که اثر بخش بودن فعالیتهای آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

1-2- بیان مسئله

فلسفه وجودی بنیاد شهید وامورایثارگران ارائه خدمات مطلوب به جامعههدف و جلب رضایت آنان براساس مبانیارزشی- اسلامی و توسعه و گسترش تعامل باآحاد جامعه به منظور ترویج فرهنگ جهاد،شهادت و ایثار می باشد. تشكيلات بنياد شهيددر سطح چهار معاونت (فرهنگي، پژوهش وتبليغات، اداري مالي و تعاون و امور مجلس می باشد که واحد تعاون و اشتغال بنیاد شهید وامور ایثارگران با هدف اشتغال، تحصیل، پرداخت وام و تهیه مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران تشکیل گردیده است و طرحها و برنامه های متفاوتی را به مورد اجرا گذاشته است و با تمام توان سعی در برطرف کردننقاط ضعف و تقویت عملکرد مثبت این بخشرا دارد. از زماني كه علم مديريت و سازمان دراوائل سال 1900 به سرعت بسط يافت،تكاملي درباره ماهيت و وظيفه سازمانها ومعيار اثربخشي سازماني پديدار گشت (بيكر وبرنچ[1]،2002). اثر بخشي در ادبيات مديريت يكي از شاخصهاي سنجش موفقيت در هرسازمان و ميزاني است كه آن سازمان اهدافخود را محقق مي‌سازد. در واقع اثر بخشيعبارت است از درجه يا ميزاني كه سازمان بههدف‌هاي موردنظر خود دست مي‌يابد. اثر بخشی به عملکرد یک سیستم و به نوع و چگونگی ستاده های آن

می پردازد (خاکی،1375). سازمانها داراي انواع و وظايف مختلفي هستند و سازمان هایعمومی غیر دولتی به عنوان نهادی برای کمکبه دولت در راستای انجام بهتر وظایف خود کههمان ارائه خدمات عمومی است، ایجاد شدهاند (رستمي وحسيني بور، 1388) و دارايشخصیت حقوقی مستقل و قانونگذار مي باشند(رضايي، 1385).

نظر به اهمیت خانواده بعنوان واحد بنیادیجامعه اسلامی وضرورت ترغیب این امر وتلاش برای حفظ صیانت بنیان خانواده، مأموریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، شناختو تأمین نیازهای واقعی جامعه هدف از طریقمطالعه و ارائه خدمات متنوع و مطلوب درحوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی ورفاهی با بهره گیری از تمامی امکانات و با تأکیدبر تعظیم، تکریم، پاسداشت، رشد و اعتلاء،حمایت، صیانت و حفظ و ارتقاء جایگاه ومنزلت جامعه هدف براساس ارزش هایاسلامی- انقلابی کشور و در نهايت تبیین حقعظیم شهیدان و ایثارگران، ترویج فرهنگ جهادو ایثار و شهادت، و آکندن عطر شهادت در کلجامعه است./م

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
کلاس اول ابتدایی (قبل از انقلاب) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار بودند خیلی مختصر (اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی احتمالا تمام توان ایشان بوده است) اینجانب را با مرحوم آقای روح الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهند در کشور انجام دهند (انقلاب اسلامی) آشنا کردند بعد از انقلاب اسلامی خود به خود با حداقل کار برای انقلاباسلامی (از بین بردن مقداری از اقلام تبلیغاتی ضد انقلاب ها) شروع شد تا قبل از دفاع مقدس کمی فعالیتم بیشتر شد (مواردی درگیری فیزیکی خود سرانه با افراد ضد انقلاب داشته ام که در جایی نیز ثبت نشده است ) در دوران دفاع مقدس باز هم فعالیتم بیشتر شد (از زمان تاسیس سپاه پاسداران در شهر خنج تا کمی قبل از هم اکنون که در کلان شهر شیراز و شهر صدرا بسیجی فعال بوده ام + رزمنده داوطلب دو سال بسیجی در خط مقدم و یکسال نیز از کمیته انقلاب اسلامی در خط مقدم خضور داشته ام) به حداکثر رسید که تا مرز اسارت و شهادت پیش رفتم اما متاسفانه جانبازی در در دفاع مقس نصیبم شد اینجانب با این سابقه فعالیت برای سرافرازی کشورم حال می نویسم که 99 درصد از کارهایی که در کشور می گویند برای ایثارگران کل کشور انجام داده اند یا می دهند تبلیغات دروغین حکومتی است خیلی دوست دارم تا مکانی پیدا شود تا جزئیات این دروغ های بزرگ را برای مردم ایران بنویسم
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اینجانب ازعشایر بنکوی عرب تیره ایگدر طایفه عمله ایل قشقایی هستم که از طرف پدر بزرگ خان محلی (درزمان احمد شاه قاجار) و پدر خان محلی (رضا شاه پهلوی) و خود خان محلی (محمد رضا شاه پهلوی) به جد اینجانب و پدر بزرگ اینجانب و پدراینجانب ظلم نموده اند که درنهایت به شخص اینجانب ظلم نموده اند.
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
چرا …
چرا …
چرا …
چرا …
این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود 39 کیلومتر تا 49 کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از95% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج شهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
۲- آرزوی اینجانب از تاریخ 1370/12/22 تا تاریخ 1376/07/30 که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ 1376/08/01 تا تاریخ 1388/12/12 که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ 1388/12/13 تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
اینجانب ازعلاقه مندان احداث کانال سراسری برای کشتی رانی از دریای عمان یا خلیج فارس در جنوب کشور ایران تا دریاچه بزرگ خزر در شمال کشور ایران هستم. این پروژه خیلی بزرگی برای کشوربزرگ جمهوری اسلامی ایران است که بعد از حدود چهل سال مسئولین کشورجمهوری اسلامی ایران به بزرگی این پروژه رشد نکرده اند و تا زمانی که مسئولین کشورجمهوری اسلامی ایران به جای شروع این کار بزرگ به فکرغارت کشور جمهوری اسلامی ایران باشند این طرح انجام نخواهد پذیرفت.
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
برخلاف شایعات منتشر شده توسط مخالفان کشورایران درفضای مجازی سیل دردروازه قرآن کلان شهر شیراز ربطی به استقرار و عملکرد ارتش و سپاه و نیروی انتظامی ندارد بلکه مربوط به زمین خواران دولتی و خصوصی است که برای فروش حداکثری زمین در بالادست و اطراف و پائین دست بنای تاریخی دروازه قرآن درکلان شهر شیراز برای بدست آوردن حداکثرپول مکان عبور آب باران به طرف رودخانه خشک درمرکز کلان شهر شیراز را به مردم کلان شهر شیراز فروخته اند و این مشکلات را برای تمام مردم ایران در کلان شهرشیراز درست کرده اند. اگرشهرداری کلان شهر شیراز برای عبور آب باران از قبل از دروازه قرآن تا رودخانه خشک تونل مناسبی را درزیر بلوارها و خیابان ها و گوچه هایی که به رودخانه مرکزی کلان شهر شیراز منتهی می شود حفرکرده بود حال هم وطنانمان را در محل دروازه قرآن سیل نمی برد تمام زمین خواران درکلان شهرها و شهرها و روستاها بایستی محاکمه شوند اما مسئولین کشورایران اراده ای برای مجازات زمین خواران دولتی و خصوصی درسطح کشورایران ندارند.
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
استانی شدن انتخابات برای نمایندگی در مجلس شورای اسلامی اشتباه محض است چون با این طرح فقط مراکز استانها درمجلس شورای اسلامی نماینده خواهند داشت و بقیه شهرستان ها غیر مرکز استان مانند شهرستان خنج در کشور نماینده نخواهند داشت البته تاکنون نیز فقط مردم شهرستان لار نماینده داشته است و مردم شهرستان های خنج و گراش فاقد نماینده بوده اند کار صحیح این است که بدون توجه به جمعیت و مذهب اکثریت مردم ساکن در هر شهرستان به مردم هر شهرستان یک نماینده در مجلس شورای اسلامی اختصاص بدهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار