رئیس پلیس راه استان ایلام از تشدید کنترل و برخورد با نبستن کمربند ایمنی بخصوص کمربند سرنشین عقب خودروها در ایام نوروز خبر داد.
کد خبر: ۵۷۶۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵ 09 March 2018

 به گزارش تابناک ایلام؛سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: برابر قوانین راهنمایی و رانندگی برای تمامی سرنشینان خودروها الزامی است.

وی افزود: در جاده ها چنانچه سرنشینان عقب خودروها کمربند ایمنی را نبسته باشند تخلف محسوب شده و با آنها برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه نبستن کمربند ایمنی از سوی سرنشینان عقب خودروها موجب بروز حوادث و تلفات زیادی شده است، اضافه کرد: بر اساس بررسی بعمل آمده،عدم استفاده از کمربند ایمنی از سوی رانندگان و سرنشینان خودروها نقش پررنگی در بروز تلفات ناشی از فوت در حوادث ترافیکی داشته است. 

سرهنگ همتی زاده با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی حافط جان و سلامت سرنشینان خودروها در زمان بروز حوادث ناگوار رانندگی است اظهار داشت:توصیه ما به رانندگان و تمامی سرنشینان خودروها بر این است که برای حفظ ایمنی و سلامت خودشان هم که شده حتما کمربند ایمنی را ببندند. 

رئیس پلیس راه استان در پایان با اشاره به تصادفات نوروز سال گذشته تصریح کرد:در بسیاری از تصادفات بوقوع پیوسته سرنشین صندلی عقب خودرو به دلیل نبستن کمربند ایمنی بر اثر پرتاب به بیرون و یا برخورد به صندلی جلویی جان خود را از دست داده و یا مجروح شده اند، لذا به تمامی رانندگان و سرنشینان عزیز خودروها توصیه می شود،در حین رانندگی از کمربند ایمنی استفاده کنند.

 

مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار