نماینده شرکت شهر سالم شهرداری تهران در کربلا، ضمن تشریح خدمات این مجموعه به خدام‌الحسین و زائران، مشکلات تنفسی و گوارشی را شایع‌ترین بیماری‌های زائران عنوان کرد.
کد خبر: ۶۷۴۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸ 30 October 2018

محمود امانی در جمع خبرنگاران در تشریح خدمات مجموعه شهر سالم به زائران اربعین حسینی(ع) اظهار کرد:حضور نیروهای شهر سالم برای ارائه خدمات در کربلا و نجف، هم زمان با حضور نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران است، یعنی با مستقر شدن خدام الحسین، شرکت شهر سالم هم خدماتش را ارائه می دهد.

وی افزود: ارائه خدمات ما در دو بخش خدمات بهداشتی و درمانی صورت می‌گیرد که این خدمات تا دو الی سه روز پس از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

امانی با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی گفت: این خدمات شامل توصیه‌های بهداشتی به همکاران نیروهای خدمات شهری و نظارت بر فعالیت نیروهای پشتیبانی مانند سیستم پخت و پز، ارائه غذا، رعایت اصول بهداشتی و... است.

نماینده شرکت شهر سالم در کربلا گفت: در حوزه درمان، خدماتی که به صورت ثابت و روتین در هر مجموعه درمانی ارائه می شود، اینجا هم به خدام الحسین ارائه می دهیم و با توجه به امکانات موجود، تقریبا برای ارائه خدمات به همه بیماران بویژه بیماری های شایع آمادگی داریم.

نماینده شرکت شهر سالم در کربلا با اشاره به شایع ترین بیماری ها گفت: شایع ترین بیماری‌ها، مربوط به بیماری‌های تنفسی، گوارشی و اسکلتی و عضلانی است.

وی درباره علت شیوع بیماری‌های تنفسی گفت: علت اصلی این بیماری‌ها، کیفیت هوای کربلاست. خدام الحسین روزانه چندین ساعت فعالیت می‌کنند و تعریق‌شان زیاد است و باعث سرماخوردگی می‌شود. امسال هم که بارش شدید باران و تغییر دمای ناگهانی را داشتیم این بیماری‌ها بیشتر شده است.

امانی با ارائه توصیه به زوار افزود: اصلی ترین توصیه، انجام مسائل پیشگیری است. اگر زائران زمینه بیماری دارند، داروهای‌شان را حتما با خود بیاورند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

وی در پایان توصیه کرد زائران حدالمقدور از مصرف مواد غذایی غیربهداشتی پرهیز کنند و استراحت کافی داشته باشند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار