معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: باید آسانسور را از اجزاء ساختمان به حساب آورد و در این زمینه نظام مهندسی و استاندارد پیشنهادات لازم را ارائه و مکانیزم قانونی آن را تعریف کنند.
کد خبر: ۶۸۶۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰ 03 December 2018

جلسه کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات، که با موضوع بررسی آخرین وضعیت استانداردسازی آسانسور و اقدامات انجام شده در خصوص معاینه فنی موتورخانه‌ها برگزار شد .

 

به گزارش تابناک ایلام ؛  در این جلسه معاون عمرانی استاندار ایلام  اظهار کرد:باید آموزش‌های پیشگیرانه درباره استاندارد سازی آسانسور در مدارس و رسانه‌های مختلف بسیار مهم است و این موضوع مهم باید در ساخت‌ و سازهای آینده مورد توجه قرار گیرد.

احمد کرمی  با بیان اینکه شیوه استانداردسازی در این زمینه باید قابلیت اجرایی داشته باشد و نباید  مردم را سردرگم کرد افزود: باید آسانسور را از اجزاء ساختمان به حساب آورد و در این زمینه نظام مهندسی و استاندارد پیشنهادات لازم را ارائه و مکانیزم قانونی آن را تعریف کنند.

وی بیان داشت : در مورد مسکن مهر و مشکلات آسانسورهای آن مشخص نیست متولی کیست؟ سازنده و یا مدیران ساختمان‌ها؟

کرمی ادامه داد: در ادارات باید اصول ایمنی رعایت شود و در بیمارستان‌ها نیز موضوع حیاتی‌تر است و بازرسی‌های استاندارد نیز باید منتج به نتیجه باشد.

مهناز همتی، مدیرکل استاندارد ایلام نیز با تبیین استانداردهای لازم برای آسانسورها و قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، گفت: تاکنون از 127 آسانسور بازدید به عمل آمده که 120 مورد بحرانی و 7 مورد نیز بسیار بحرانی ارزیابی شده است. /م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار