مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام ؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: خاک به عنوان یکی از مهمترین اجزاء طبیعت، نقش اساسی در استقرار و رشد مخلوقات بشری دارد.
کد خبر: ۶۸۶۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰ 03 December 2018

به گزارش تابناک ایلام ؛  سید اسدالله هاشمی در مراسم روز جهانی خاک  اظهار کرد: خاک یکی از ارکان های محیط زیست است و اگر خاک نباشد زندگی سالم و پایدار امکانپذیر نیست.

وی افزود: مسئولین علاوه بر جا انداختن اهمیت خاک وبیان چالش های خاک باید راهکار هایی برای رفع این چالش ها ارائه دهند و به صورت جدی پیگیر عوامل آلوده کننده و نابود کننده خاک از جمله پسماند ها باشند.

هاشمی مدیریت ناقص پسماند ها اعم از خانگی و پرشکی، استفاده بی رویه از سموم و کودهای کشاورزی و پساب های فاضلاب را از مهمترین منابع آلاینده خاک استان برشمرد و گفت: محیط زیست برای احقاق حقوق مردم در داشتن محیط زیستی سالم با احدی مصالحه و معامله نخواهد داشت.

 وی تصریح کرد: اصلی ترین محافظ و مهمترین عامل نابود کننده خاک، انسان است لذا باید ما کاری کنیم تا با بهترین راهکارها هم از فرسایش خاک هم از آلودگی آن جلوگیری کنیم.

گفتنی است همایش روز جهانی خاک در دانشگاه ایلام با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، اساتید دانشگاه و جمعی از کشاورزان برگزار گردید./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار