معاون آموزش و پرورش ایلام:
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ایلام گفت: 230 مدرسه ابتدایی این استان در سال تحصیلی جاری زیر پوشش طرح سراسری تدبیر قرار گرفته است.
کد خبر: ۶۹۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ 05 January 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ امیر مهردادی افزود: برنامه تدبیر با هدف ارتقا کیفیت و بهبود فرآیندهای آموزش و پرورش به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه های زیر نظام راهبری و مدیریت در دوره ابتدایی اجرا می شود.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح امسال 230 مدرسه ابتدایی پر جمعیت استان با مدیریت مستقل در مناطق شهری و روستایی انتخاب و زیر پوشش قرار گرفته اند.

معاون آموزش و پرورش ایلام اضافه کرد: در اجرای این طرح مدیر مدرسه تمام برنامه های سالانه خود را بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پروش تدوین و آنها را در طول سال تحصیلی اجرا می کند.

به گفته مهردادی، قبل از ابلاغ طرح تدبیر به مدیران مقطع دبستان، نگارش و تنظیم برنامه عمل و تقویم اجرایی براساس سلایق شخصی و محدودیت ‌های زیاد انجام می‌گرفت.

وی اظهار کرد: تمامی فعالیت ها و اقدام های مدرسه در این برنامه باید در جهت ساخت های 6 گانه شامل اعتقادی، اجتماعی و سیاسی، علمی و فن آوری، زیستی و بدنی، زیبا شناختی و هنری و اقتصادی و حرفه ای خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ایلام گفت: همچنین در طرح تدبیر مدیران مدارس ابتدایی به دلیل پیش ‌بینی کلیه فعالیت‌ ها و چشم‌ اندازهای موجود و اختصاص امتیاز به هر یک از محورها در فرم خام طرح تدبیر خود را ملزم به رعایت تک تک بندها می‌کنند.

مهردادی یادآور شد: با رعایت همه جانبه و تنظیم و اجرای تمام و کمال طرح تدبیر در مدارس ابتدایی علاوه بر کسب نمره و امتیاز کامل ارزشیابی، دانش آموزان نیز از سطح علمی و آموزشی و همچنین تربیتی و پرورشی بالاتری برخوردار خواهند شد.

از مجموع 94 هزار دانش آموز ایلام بیش از 54 هزار دانش آموز در 740 مدرسه ابتدایی تحصیل می کنند./ح

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار