وزیر صمت؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان ایلام به واسطه مرز مهران و بازار بکر عراق می تواند به یک قطب اصلی صادرات تبدیل شود و در این میان نباید از ظرفیت مردم و تقویت و فعال سازی بازارچه های مرزی غافل شد.
کد خبر: ۷۳۴۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵ 13 April 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ رضا رحمانی  در جلسه اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: رفع نقدینگی واحدهای تولیدی و صادراتی در واقع گامی موثر و هدفمند در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی کشور است.

وی از بانک های عامل و شعب آنها خواست با واحدهای تولیدی و صادراتی همکاری های لازم را انجام و نیازهای مالی این واحدها را در جهت رونق تولید کشور مرتفع سازند.

وزیر صمت یادآور شد: تقویت و حمایت از واحدهای فعال موجود یک تکلیف و اولویت مهم است و همچنین باید ظرفیت های خالی صادرات و تولید هدفگذاری شوند.

رحمانی افزود: حوزه گسترده صنعت، تولید، بازرگانی داخلی و خارجی نیازمند راهکارهای علمی و عملی جدید برای توسعه و رونق سرمایه گذاری است و نباید به راهکارهای فعلی و گذشته بسنده کرد.

وی گفت: امروزه تقویت صادرات و افزایش مراودات تجاری با بازارهای بین المللی از اهم برنامه های دولت است و در این راستا واحدهای صنعتی، تولیدی و تجاری باید از علوم و فنون نوین نیز بهره ببرند.

وزیر صمت یادآوری کرد: یکی از سیاست های مهم و تاثیرگذار وزارت صنعت معدن و تجارت و مجموعه هیات دولت توجه بیشتر به 2 مقوله صادرات محصولات باکیفیت به بازارهای جهانی و نیز گسترش فناروی و شرکت های دانش بنیان تجاری و تولیدی است.

رحمانی تاکید کرد: محصولات صادراتی کشور باید با اتکا به دانش و فناوری های نوین تولید شوند و کشور به سمت تولید فرآورده های صادراتی محور گام بردارد.

وی اظهار داشت: باید از ظرفیت مردم و استفاده از ایده های نو و خلاقانه مردم بهره گیری شود، چرا که رونق گیری یک واحد تولیدی نقشی مهم در توسعه و رشد کشور و اقتصاد جامعه دارد.

رحمانی به کیفیت داشتن کالاهای صادراتی کشور اشاره کرد و گفت: کالاهای تولید شده صادراتی باید از کیفیت و مرغوبیت جهانی برخوردار باشد تا بتوان جایگاه خود در سطح بین الملل را تثبیت کرد و توان رقابت با کالای دیگر کشورها را داشته باشد.

وی در مورد نرخ گذاری اقلام پرمصرفی چون مرغ توضیح داد: نرخ گذاری این گونه اقلام خوراکی با نظارت سازمان تنظیم بازار است به گونه ای که سه ضلع تولید کننده، فروشنده و خریدار متضرر نشوند و قیمت در یک رِنج متعادل ثبات یابد.

وی در مورد وضعیت صنعت و تجارت استان ایلام هم گفت: استان ایلام به واسطه مرز مهران و بازار بکر عراق می تواند به یک قطب اصلی صادرات تبدیل شود و در این میان نباید از ظرفیت مردم و تقویت و فعال سازی بازارچه های مرزی غافل شد.

رحمانی تاکید کرد: استاندار ایلام به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر صمت در حوزه صنعت، معدن، تولید، تجارت، صادرات و واردات است و این وزارت خانه نیز از دستورات، تصمیم گیری و خواسته های استاندار حمایت می کند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار