مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام از آغاز توزیع لوازم ضروری خانگی بین مددجویان مناطق سیل زده این استان خبر داد.
کد خبر: ۷۳۴۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲ 14 April 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ ضیاء رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کالاها شامل یخچال، فرش، پتو، کولر آبی، بخاری گازی، اجاق گاز، آبگرمکن و پنکه است.

وی ادامه داد: این کالاها از محل اعتبارهای این نهاد و مشارکت های مردمی خریداری و در حال توزیع بین تمام مددجویان مناطق سیل زده مناطق مختلف استان است.

مدیرکل کمیته امداد ایلام میزان خسارت وارد شده به مددجویان بر اثر سیل اخیر را 56 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این خسارت ها شامل تخریب واحدهای مسکونی، لوازم خانگی و طرح های خودکفایی مددجویان این نهاد است.

رضایی با اشاره به اینکه تمامی مددجویان این نهاد از طریق شرکت تجارت نو بیمه هستند، افزود: از طریق این شرکت به هر خانوار مددجو برای جبران خسارت لوازم خانگی 150 میلیون ریال و برای تخریب واحد نیز تا سقف 200 میلیون ریال خسارت پرداخت می شود.

وی پرداخت کمک نقدی به همه مددجویان سیل زده ماژین، دره شهر و چم شیر، توزیع 500 بسته سبد غذایی و واریز معادل 2 ماه مستمری به حساب یک هزار و 916 خانوار را از دیگر خدمات ارائه شده به مددجویان سیل زده زیر پوشش عنوان کرد.

سیل اخیر در استان ایلام موجب بی خانمانی شمار زیادی از روستاییان شده و خسارت های زیادی به زیرساخت های استان وارد کرده است./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار