مدیرکل استاندارد ایلام:
مدیرکل استاندارد ایلام از جمع آوری فیلترهای هوای خودرو غیر استاندارد توسط کارشناسان این اداره کل در استان خبر داد.
کد خبر: ۷۶۴۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰ 20 July 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ مهناز همتی افزود: طی بازرسی کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه و توزیع استان، فیلترهای هوای غیراستاندارد پراید و پژو با نام تجارتی “آریا فجر” با جعل نشان استاندارد در سطح بازار استان عرضه شده بود کشف، توقیف و با حکم مراجع قضایی معدوم شد.

وی گفت: فیلتر هوای خودرو مشمول مقررات استاندارد اجباری است لذا تولید، تمرکز و عرضه این کالا بدون داشتن نشان استاندارد و کد ۱۰ رقمی جرم محسوب می شود و با متخلفان و عرضه کنندگان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل استاندارد ایلام از مردم خواست هنگام خرید هر گونه کالا به علامت استاندارد و کد ۱۰ رقمی درج شده در زیر آن توجه کنند و برای اصالت علامت استاندارد، کد ۱۰ رقمی زیر علامت استاندارد را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند تا از صحت این علامت مطمئن شوند.

 ۶ واحد تولیدی در ایلام پلمپ شد

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: این واحدهای تولیدی بتن آماده و شن و ماسه در شهرستان های ایوان و مهران به دلیل نداشتن پروانه استاندارد و عدم رعایت استانداردها پلمپ و به مراجع قضایی معرفی شدند.

همتی یادآور شد: استاندارد سازی محصولات و تولیدات مصالح ساختمانی ضروری بوده و باید در زمینه معرفی واحدهای تولید بتن آماده غیر استاندارد در سطح استان اقدامات لازم انجام گیرد.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: شاخص کیفیت ساختمان‌ها را می توان بر حسب نوع سازه و کیفیت مصالح ساختمانی به کار رفته در آن‌ها مورد ارزیابی قرار داد و این مهمترین عامل مقاومت و ایستایی ساختمان‌ها در مقابل عوامل خارجی و تهدیداتی مانند زلزله است.

همتی، هرگونه تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیراستاندارد را خیانت در حق مردم و مصرف کنندگان برشمرد و گفت: اداره کل استاندارد استان ایلام با جدیت و بدون کمترین اغماض، با متخلفان و تولید کنندگان محصولات فاقد کیفیت برخورد می‌کند.

 ۴۲۰ مورد بازرسی از نازل های سوخت در ایلام انجام شد

مدرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲۰ عدد نازل عرضه سوخت فرآورده های نفتی در سطح استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت که تمام نازل های فوق الزامات استاندارد را برآورده کرده اند.

وی ادامه داد: در این بازرسی ها در صورت صحت عملکرد نازل، برچسب انجام آزمون دوره ای که قابل مشاهده برای استفاده کنندگان از نازل مورد نظر است بر روی آن نصب شد./ح

 

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار