معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام:
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: از ابتدای طرح توزیع لاستیک خودرو در کشور تاکنون بیش از ۱۸ هزار حلقه لاستیک در ایلام توزیع شده است.
کد خبر: ۷۸۱۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰ 18 September 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ محمد حسنی اظهار داشت: سهمیه استان ۱۸ هزار و ۹۶۰ حلقه بود که ۸۳ درصد آن جذب شد و ۵۰۸ حلقه لاستیک به دلیل کم تقاضا بودن هنوز موجودی انبار است.

وی ادامه داد: این تعداد لاستیک از سیستم بخشنامه ای سازمان اعلام شده که با نظارت اداره کل صمت و سازمان راهداری در صورتی که تا یک ماه متقاضی نداشته باشند از سیستم خارج و در اختیار متقاضیان خاص قرار می گیرد.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام افزود: از آنجایی که حدود ۲۰ درصد لاستیک های دولتی در اختیار وزارت کشور و ۸۰ درصد در اختیار راهداری است، رانندگان باید در سامانه حمل و نقل شهری UTCSM.Ir ثبت نام و و درخواست لاستیک ثبت کنند.

حسنی تاکید کرد: عدم آشنایی برخی رانندگان با سمانه موجب شده که ثبت نام لاستیک درخواستی به موقع انجام نگیرد و اکنون ۵۰۸ حلقه لاستیک همچنان باقی مانده است.

وی یادآور شد: برای استفاده از این لاستیک ها مقرر شده کمیته ای تشکیل شود و لاستیک هایی که یک ماه از سهمیه آنها بگذرد با اولیت فعالیت بخش خصوصی و معادن واگذار شوند.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام افزود: اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد اگر طی یک هفته افراد تقاضای لاستیک خود را ثبت نکردند بر اساس نظر کمیته این لاستیک ها توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: لاستیک های مازاد از نوع ۳۱۵ بوده که بیشتر مورد نیاز وسائط نقلیه سنگین هستند.

پس از اعمال تحریم ها و ممانعت از ورود لاستیک به کشور در سال قبل مشکلاتی در زمینه تامین لاستیک در کشور به وجود آمد که با توزیع لاستیک های سهمیه ای این مشکل تا حدودی برطرف شد./ح

 

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار