مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعت استان گفت: با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در تمام مسیرها و همچنین تکمیل پوشش تلفن همراه کمربندی شرقی ایلام و مسیر ایلام - کرمانشاه جاده حمیل توسط همراه اول، پوشش ۱۰۰درصدی جاده‌ای انجام گرفته است.
کد خبر: ۷۸۵۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰ 06 October 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ عباس بیرامی در گفتگو با خبرنگار ما  اظهار کرد: با هماهنگی با اپراتورهای تلفن همراه، ۱۲ سایت سیار در شهر مهران و مرز بین‌المللی مهران نصب شده و همچنین با ایجاد ظرفیت انتقال در مسیر مهران- ایلام در صورت بالا رفتن ترافیک ارتباطی زائرین، پیش بینی‌های لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۶۵ درصد ترافیک زائرین اربعین از مرز مهران و امسال با توجه به شواهد و قرائن این میزان تردد افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در تمام مسیرها و همچنین تکمیل پوشش تلفن همراه کمربندی شرقی ایلام و مسیر ایلام - کرمانشاه جاده حمیل توسط همراه اول، پوشش ۱۰۰درصدی جاده‌ای انجام گرفته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام ادامه داد: با ایجاد چتر WIFI رایگان توسط همراه اول از شهر مهران تا پایانه مرزی به طول ۱۴ کیلومتر به زائرین افزایش ظرفیت پهنای باند از یک به سه گیگابایت در شهر و از یک به ۲ گیگابایت در پایانه مرزی تلاش خواهیم کرد به نیاز زائران در این زمینه پاسخ دهیم.

بیرامی با بیان اینکه 4کانکس اضطراری همراه اول در ایام اربعین در پارکینگ اربعین، پل زائر و پایانه مرزی مهران نصب می‌شود، گفت: ۱۰ دستگاه تلفن همگانی توسط شرکت مخابرات استان در پایانه مرزی مهران برای ارائه خدمات به زائران امام حسین مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و شرکت ارتباطات زیرساخت با ارتقا ظرفیت شبکه فیبرنوری در پروژه نور ۲ به میزان ۴۸core و ارتقای ظرفیت پهنای باند مورد درخواست اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های مخابراتی در خدمت زائرین خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۶ کانکس تلفن همراه سیارهم توسط ایرانسل درشهرمهران و پایانه نصب شده است، از نصب و راه اندازی دو دستگاه خودپرداز سیار پست بانک در مرز مهران خبر داد و گفت: شعب کشیک پست بانک در ساعت غیر اداری برای ارائه خدمات بانکی در سطح استان ایلام فعال هستند و شرکت پست نیز در این ایام با راه اندازی باجه شبانه‌روزی و جمع‌آوری اشیاء گمشده زائرین در مرز مهران مستقر می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام از استقرار گروه پایش سازمان فناوری اطلاعات در مرز مهران برای بررسی کیفیت شبکه در ایام اربعین خبر داد و تصریح کرد:با همکاری اپراتور دوم در استان اپلیکیشن جامع اربعین با نام مسیر رستگاری طراحی شده که خدماتی همچون آخرین وضعیت ترافیک جاده ای، محل استقرار موکب ها، مناطق پر ازدحام و موارد نیاز مرتبط با زائرین را ارائه می‌دهد./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار