بیست و یکمین رزمایش زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن - جامعه تاب آور روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور در مدارس استان ایلام برگزار شد.
کد خبر: ۸۰۰۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴ 27 November 2019

 به گزارش تابناک ایلام ؛مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام در حاشیه اجرای این رزمایش در دبیرستان مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام هدف از اجرای این رزمایش در مدارس را جاری کردن سیاست خودامدادی و دگرامدادی در جامعه از طریق دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و افزایش دانش مدیریت بحران در جامعه و مردم باید آمادگی مقابله با حوادث طبیعی از جمله زلزله را در بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها بالا ببریم.

سعید کریمیان رزمایش زلزله را نقطه آغاز تصمیم‌گیری‌های بهتر برشمرد و افزود: آمادگی دانش‌آموزان، آموزش، مهارت‌افزایی، کار تیمی و برگزاری رزمایش در مدارس بسیار مهم است زیرا دانش‌آموزان جمعیت زیادی از جامعه را تشکیل می‌دهند.

وی به هدفمند بودن، مستمر و مداوم بودن آموزش‌ها اشاره کرد و یادآور شد: مهمترین نکته در مدیریت بحران موفق زلزله در مدارس و مراکز آموزشی، ایجاد آگاهی مستمر و پویا در عموم دانش‌آموزان و مربیان آموزشی است تا شاهد مسوؤلیت‌پذیری آنها در برابر زلزله باشیم و با انتقال آموخته‌های خود به دانش‌آموزان باعث ایجاد محیطی امن در برابر زلزله شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام ادامه داد: بهترین راهکار برای کاهش خسارت‌های احتمالی ناشی از وقایع طبیعی، افزایش سطح آمادگی در مواجهه با حوادث بوده که انسان همواره برای سازگار کردن خود با محیط نیازمند آموزش لازم در شرایط بحران است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایلام نیز در این آئین گفت: آموزش برای ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان به هنگام بروز حوادثی مانند زلزله باید در آموزش و پرورش به صورت کاربردی و منظم باشد تا دانش‌آموزان در مواقع خطر از ابتکار عمل برخوردار باشند.

مهدی مومنی با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور ایران، برگزاری رزمایش‌های ایمنی و زلزله را موجب آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با حوادث طبیعی دانست و افزود: اینگونه تمرینات موجب آمادگی و هماهنگی و انسجام بیشتر دستگاه‌های امدادرسان در مقابل حوادث احتمالی خواهد شد.

وی بی ‌توجهی به آموزش‌ها و رعایت نکردن اصول ایمنی را مهمترین علت افزایش مصدومان در هنگام حوادث دانست و یادآور شد: زلزله، طبیعت زمین است، باید کاری کنیم که خطر این حادثه تا حد امکان کاهش یابد که در این خصوص رعایت اصول ایمنی و آموزش بهترین راهکار در این گونه مواقع بحرانی است.

این رزمایش با همکاری جمعیت هلال احمر، مرکز فوریت‌های پزشکی، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و سایر نهادهای ذیربط استان ایلام برگزار شد.

بیست و یکیمین رزمایش سراسری زلزله و ایمنی امروز چهارشنبه ششم آذرماه با هدف افزایش سطح آگاهی و ایمنی دانش‌آموزان در برابر زلزله در تمامی مدارس کشور در حال برگزاری است./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار