استاندار ایلام،
استاندار ایلام از رشد ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در استان ایلام طی سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۸۰۲۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱ 02 December 2019

به گزارش تابناک ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز یکشنبه در دیدار با عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی از لزوم حمایت همه جانبه از بخش تولید در شرایط امروز کشور گفت و تصریح کرد: اکنون که دشمن بصورت تمام عیار وارد جنگ اقتصادی با کشور شده است و با انواع تحریم های ظالمانه درصدد ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور است بیش از پیش نیازمند توجه به توان و ظرفیت داخلی احساس می شود.

وی ادامه داد: توجه و حمایت از تولید داخلی می تواند یک راهبرد قوی در خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان در امور اقتصادی کشور باشد و در این میان نقش بانک‌ها حائز اهمیت است.

استاندار ایلام در ادامه با اعلام این مطلب که امروز تلاش ما در حمایت از بانک‌ها است، افزود: در مواردی که عمدا بدهی و پرداخت معوقات توسط اشخاص صورت نمی پذیرد از بانک ها حمایت می کنیم ولی زمانی واحد تولیدی برای سرپا ایستادن نیاز به حمایت دارد، خواستار کمک از جانب بانک‌ها هستیم.

 وی در ادامه نگاهی به طرح هدفمندی یارانه ها داشت و گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد.

وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه به موضوع اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: این بحث نیز در ادامه اجرای طرح قانون هدفمندی یارانه ها بود اما با این تفاوت که ضعف‌های گذشته را پوشش می دهد چراکه تا قبل از این یارانه پنهان تنها به عده‌ای خاص پرداخت می شد و با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، قشر عظیم جامعه به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه پوشش داده می شود.

استاندار ایلام در ادامه به ظرفیت های مهم استان اشاره کرد و گفت: استان ایلام دارای ظرفیت های کم نظیری در حوزه های مختلف چون نفت و گاز و پتروشیمی، مرز مشترک، منابع طبیعی فراوان، قدمت تاریخی چند هزار ساله و ... است که در صورت توجه می تواند از پیشران های قوی در توسعه کشور نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: استان ایلام با مرز بین المللی مهران هم اکنون قریب ۷۰ درصد مراسم بزرگ اربعین را پوشش می دهد و منابع عظیم نفت و گاز استان، صادرات کشور از مرز مهران و بطور کلی زیرساخت های استان منافع ملی ما را پوشش می دهد و این مهم ایجاب می کند که در اختصاص بودجه به استان به این شاخص ها مهم و کلیدی توجه جدی شود.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات قابل توجه‌ای در حوزه های مختلف انجام شده است و امروز می توان ادعا داشت که ایلام بر ریل توسعه در حرکت است.

استاندار ایلاام به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در ۴ ماهه نخست سال در استان اشاره کرد و گفت: عزم دولت و نظام برای توسعه استان راسخ است و در این راستا ظرف چند سال گذشته سرمایه گذاری های کم نظیری در استان ایجاد شده است که از آن نمونه می‌توان به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان اشاره کرد.

وی در ادامه به مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق مرزی پرداخت و گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مناطق مرزی ۵۰ درصد یارانه تسهیلات داده می شود و این می تواند انگیزه خوبی در راستای سرمایه گذاری در استان های مرزی چون ایلام ایجاد کند.

وی افزود: سرمایه گذاران همچنین می توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کند./ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار