مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت:سهم ایلام در طرح کارورزی ۵۵۰ نفر است که استان موفق به جذب دوهزار و ۱۶۸ کارورز شده است که نشان از تحقق حداقل ۳۹۵ درصدی اجرای طرح کارورزی در ایلام است.
کد خبر: ۸۱۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰ 10 January 2020

 به گزارش تابناک ایلام؛شکرالله شیرخانی اظهار داشت: سهم ایلام در طرح کارورزی ۵۵۰ نفر است که استان موفق به جذب دوهزار و ۱۶۸ کارورز شده است که نشان از تحقق حداقل ۳۹۵ درصدی اجرای طرح کارورزی در ایلام است.

وی ابراز امیدواری کرد که پیامدهای کارورزی منجر به ایجاد اشتغال برای جوانان باشد.

وی با بیان اینکه جذب کارورز توسط کارفرما پس از سه ماه مشمول طرح بخشودگی ۲۳ درصد می‌شود، گفت: در صورت جذب کارورز در این مدت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ۲ سال ۲۳ درصد سهم کارفرما را به تامین اجتماعی پرداخت می‌کند.

شیرخانی تصریح کرد: اکنون که این دوره به سه ماه کاهش یافته است، ۲۰ درصد سهم کارفرما توسط تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود کارفرما نیز از پرداخت سه درصد بیمه بیکاری معاف است.

وی اظهار کرد: مقطع کاردانی قبلاً جزو طیف کارورزی بود اما اکنون با اصلاحیه جدید این طرح از لیسانس با پرداختی پنج میلیون ریال، فوق لیسانس ۶ میلیون ریال و دکتری هفت میلیون ریال آغاز می‌شود.

وی کارفرمایان و واحدهای متقاضی جذب کارورز را یکی دیگر از مخاطبان اجرای طرح کارورزی معرفی کرد و افزود: سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و می‌توانند آمادگی خود را از این طریق اعلام نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق‌های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده که طرح کارورزی، مشوق‌های بیمه کارفرمایی و یارانه دستمزد از جمله سیاست‌های بازار کار است.

به گفته شیرخانی، این طرح‌ها با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه‌های فعال بخش خصوصی اجرا می‌شوند./ع

 

 

 

مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار