رئیس منابع طبیعی ایوان:
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ایوان از جنگل کاری 500هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۸۱۶۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰ 21 January 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ مهدی احمدی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ایوان گفت: تعهدات این نهاد در سطح شهرستان در سالجاری اجرای 500هکتار جنگل کاری در سطح منابع طبیعی شهرستان بوده است که تاکنون این تعهدات 100درصد اجرایی شده است.
وی اظهار کرد: امسال قرار است که در نهالستان سردسیری ایوان 2میلیون اصله نهال کاشت شود. این طرح  در حال حاضر استارت آن زده شده است وبرای 60 نفر توانسته است اشتغالزایی ایجاد کند.
وی با اشاره به مساحت نهالستان سردسیری ایوان افزود: این نهالستان 6 هکتار مساحت دارد که آب مورد نیاز آن از طریق چاه تامین می شود وبافت خاک آن لومی –رسی می باشد، که خوشبختانه ماهیانه زمینه فعالیت 70 نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.
 
احمدی با بیان اینکه در این نهالستان گونه های مختلفی تولید می‌شود، بیان داشت: بلوط، ارزن، بنه، ارغوان، انجیر کوهی، بادام، زالزالک محلب، گلابی وحشی، ارجن، آلبالوی وحشی، زیتون‌ تلخ، صنوبر، چنار، اقاقیا، سرو نقره‌ای، انار کوهی ، سرو خمره‌ای، سرو شیراز و مرزه کوهی از جمله نهال‌های تولید شده، هستند.
احمدی ادامه داد: خوشبختانه این نهالستان علاوه بر اینکه نیاز داخلی را تامین می نماید محصولات آن نیز به استانهای کرمانشاه ،کردستان ،شیراز ،خرم آباد نیز ارسال می شود./ح

 

ایلام بیدار

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار