دادستان دهلران ؛
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران با بیان اینکه مردم هر گونه خرید و فروش آرا را گزاش بدهند اظهار داشت: با عوامل خرید و فروش رأی و مخلان امنیت انتخابات با جدیت برخورد می‌کنیم.
کد خبر: ۸۲۴۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳ 21 February 2020

 به گزارش تابناک ایلام؛ صابر نجومی گفت: کسانی که بخواهند رأی خرید و فروش کنند برابر قانون با آنها به شدت برخورد خواهد شد .

وی افزود: تحقق سلامت انتخابات و جلوگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی توسط کاندیداها و لیدرهایشان از جمله مواردی است که باید مورد توجه آنها قرار بگیرد چرا که دادستانی برابر قانون به تخلفات ورود خواهد کرد.

دادستان دهلران گفت: شهروندان با مستندات لازم گزارش‌های خود در خصوص خرید وفروش رأی به سیستم‌های نظارتی ودادستانی که درستاد انتخابات شهرستان دهلران مستقر است اطلاع دهند .

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران افزود: از آن‌جا که اصل سلامت انتخابات و تحقق آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار حائز اهمیت است این داستانی یک شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری فعال کرده است.

نجومی گفت: قانونگذار در قانون انتخابات در مورد جرایم و تخلفات انتخاباتی با صراحت و شفافیت کامل سخن گفته است وطرفداران کاندیداها در روز انتخابات نباید در جلوی ستادها و محل اخذ رأی تجمع کنند چرا که در صورت مشاهده ،برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد .

 وی با بیان اینکه عمل به قانون محور اصلی در تمام مراحل برگزاری انتخابات است گفت: حراست از آرای مردم به عنوان حق الناس وظیفه مسئولان است وباید به این مهم توجه شود.

دادستان دهلران گفت: مدیران کانال‌ها تلگرامی وگروه ها و کاربران فضای مجازی از هر گونه اظهار نظر درخصوص شمارش آرا قبل از اعلام مسئولین ومنابع رسمی خودداری کنند.

 وی گفت: شهروندان اخبار دقیق را از خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند و به شایعات فضای مجازی توجه نکنند چرا که رسانه‌های رسمی بر اساس اعلام قطعی مسئولین در خصوص انتخابات با ذکر منبع ودر چهارچوب قانون فعالیت می‌کنند.

 

 

 

شبستان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار