درراستای پیشگیری از کرونا صورت گرفت:
معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: چهار هزار و ۷۵۴ نیروی داوطلب بسیج درراستای پیشگیری و مهار کرونا در اختیار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
کد خبر: ۸۳۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰ 21 March 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛ سرهنگ غلامرضا علی محمدی  اظهار داشت: سپاه امیرالمومنین(ع) همزمان با ستاد پیشگیری از کرونا به ریاست استاندار اقدام به ایجاد قرارگاه شفا کرده است و همسو با دستورات ستاد استانی مصوبه های مشابه نظامی را به ریاست فرمانده سپاه استان اجرا می کند.

وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در ایلام تاکنون ۲ پزشک متخصص و چهار پرستار در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته اند و همچنین بخشی از نیروهای درمانی، حراست و مدیریت نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی سالن ورزشی شهدای قلاویزان هم توسط سپاه تامین شده است.

علی محمدی یادآور شد: یک دستگاه آمبولانس به همراه راننده و نیرو برای انتقال فوتی های کرونا به قبرستان شهرستان های محل سکونت متوفیان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته و نیز در ساخت و تجهیز بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی با این دانشگاه همکاری داشته است.

وی همچنین از توزیع ۴۶ هزار ماسک رایگان تاکنون در بین مردم خبر داد و اضافه کرد: ۴۶ هزار لیتر مواد گندزدا و ضدعفونی معابرعمومی در شهرهای ایلام، ایوان و مهران با مشارکت ۱۰۰ تیم جهادی با حضور ۲۰۰ نفر و با بکارگیری سامانه های جنگ نوین مورد استفاده قرار گرفته است و این روند کماکان ادامه دارد.

وی از توزیع ۱۰ هزار بطری الکل سفید ضدعفونی با نرخ دولتی و ۳۰ هزار جفت دستش لاتکس به صورت رایگان در بین مردم خبر داد و گفت: یک کمیته مشترک نظامی با مشارکت سپاه و ناجا تشکیل شده است و در قالب این کمیته عملیات ها و اقدامات مختلفی چون گندزدایی و ضدعفونی انجام می گیرد./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار