مدیر توسعه کسب و کار یک شرکت دانش بنیان ایرانی از ساخت کیت تشخیصی کرونا خبر داد و گفت: این کیت در اختیار آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت. در حال حاضر شرایط عرضه ۸۰ هزار کیت در هفته با توجه به شرایط آزمایشگاه‌های منتخب وجود دارد.
کد خبر: ۸۳۳۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰ 26 March 2020

                          کیت ایرانی تشخیص کرونا آماده عرضه جهانی

 

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، وحید یونسی، مدیر توسعه کسب و کار شرکت پیشتاز طب زمان، از مجموعه شرکت‌های دانش بنیان پیشگام در حوزه سلامت، درباره روند ساخت این کیت تشخیصی کرونا اظهار کرد: تیم تحقیق و توسعه شرکت از همان نخستین روز‌های شیوع بیماری و پس از انتشار فراخوان همکاری توسط معاونت علمی و فناوری تحقیقات خود را در این حوزه آغاز کرد.

وی افزود: محققان و متخصصان شرکت تمام وقت و با تمام توان روی این موضوع متمرکز شدند و دستورالعمل و تجربه جهانی برای تشخیص ویروس کرونا خصوصا دو کشور پیشرو در تولید کیت‌های تشخیص کرونا یعنی آمریکا و چین را به کار بردیم. اکنون شرایط عرضه ۸۰ هزار کیت در هفته با توجه به شرایط آزمایشگاه‌های منتخب وجود دارد البته آمادگی خود جهت تحویل ۴۰۰ هزار تست تشخیص نیز طی ماه آینده را اعلام کرده ایم.

وی تصریح کرد: با این محصول، بیماری کووید ۱۹ به صورت قطعی در بیماران مشکوک تشخیص داده می‌شود. این کیت ژن‌های اختصاصی ویروس را مورد هدف قرار داده و پس از انجام تست مراحل تست وجود ویروس در نمونه افراد مشخص می‌شود.

پیشنهاد امروز

yektanet-logo-sign
کلیه محصولات لبنی خونه تو از سوپرمارکت آنلاین سفارش بده و بیرون نروووو
کلیه محصولات لبنی خونه تو از سوپرمارکت آنلاین سفارش بده و بیرون نروووو

یونسی یادآور شد: در حال حاضر نیز مراحل تولید انبوه را با موفقیت پشت سر گذاشته‌ایم و با دریافت مجوز‌های لازم آماده عرضه محصول به آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت هستیم

وی با بیان اینکه پخش کیت‌ها را بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت خواهد بود، خاطرنشان کرد: از نظر دقت، عملکرد و زمان تشخیص این محصول کاملاً مشابه نمونه‌های با کیفیت خارجی است همچنین این محصول در آزمایشگاه‌های مرجع وزارت بهداشت با موفقیت تست شده و مجوز فروش دریافت کرده است.

به گفته وی، زمان انجام تست ۲ ساعت است و با عرضه و تداوم محصولات بومی و متناسب با امکانات آزمایشگاه‌های صلاحیت دار تحت پوشش وزارت بهداشت، در زمان ارائه نتایج، بهبود حاصل خواهد شد.

گفتنی است با این اقدام دانش بنیان‌ها نیاز کشور به کیت تشخیص کرونا رفع شد. به گونه‌ای که پس از رفع نیاز کشور می‌توانیم صادر کننده محصول باشیم. درخواست‌ها از کشور‌هایی برای خرید این محصول وجود دارد. محققانی از فناوری زیست داده ورزی، بیولوژی مولکولی و ویروس شناسی در طراحی این کیت‌ها مشارکت داشتند./ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار