استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس پیش بینی سازمان بهداشت جهانی، ۲۵ فروردین، دوره پیک این بیماری خواهد بود و به احتمال زیاد، پس از این بازه زمانی، شاهد سیر نزولی بیماری در استان و کشور باشیم، به شرطی که مردم نیز همکاری و رعایت کنند.
کد خبر: ۸۳۴۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵ 29 March 2020

 
 
                          ۲۵ فروردین دوره پیک بیماری کرونا


به گزارش تابناک به نقل از فارس محمدرضا پورمحمدی امروز در برنامه رادیویی یاز نغمه سی با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از تمام دست اندرکاران مقابله با بیماری کرونا در استان، از تمام مردم استان خواست برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و ریشه کن کردن این بیماری در کمترین زمان ممکن، در روز‌های تعطیل پیش رو در خانه‌های خود بمانند و اصول بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند.

وی گفت: بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان قطعی کرونا در استان، یک هزار و ۳۶۵ نفر است.

پورمحمدی افزود: تمام دستگاه‌های مسئول به صورت شبانه‌روزی برای ریشه کن کردن این بیماری در تلاشند و بر همین اساس، شیوع این بیماری در استان، تحت کنترل است.

وی ادامه داد: البته تحت کنترل بودن بیماری، به معنای بازگشت شرایط به حالت عادی نیست و از تمام مردم استان انتظار داریم که همچنان توصیه‌های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته و جز در موارد ضروری از منازل خود بیرون نیایند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه وضعیت آینده بازخوردی از رفتار امروز ماست، تصریح کرد: بی توجهی برخی افراد به توصیه‌های بهداشتی و درمانی در روز‌های پایانی سال گذشته و حضور در اماکن پرتجمع باعث شد که افزایش مبتلایان به کرونا را در استان شاهد باشیم.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان بهداشت جهانی، ۲۵ فروردین، دوره پیک این بیماری خواهد بود و به احتمال زیاد، پس از این بازه زمانی، شاهد سیر نزولی بیماری در استان و کشور باشیم، به شرطی که مردم نیز همکاری و رعایت کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان آذربایجان شرقی در مقایسه با برخی استان‌های دیگر، حاکی از روندی کنترل شده است، ادامه داد: استان ما از لحاظ آمار مربوط به تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا، رتبه نهم و به لحاظ ابتلا به این بیماری در هر ۱۰ هزار نفر، رتبه هفدهم کشور را دارد.

وی، خودمراقبتی و مراقبت اجتماعی را تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا برشمرد و ادامه داد: طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده و ضدعفونی کردن فضا‌های شهری و عمومی نیز در قالب رزمایش دفاع بیولوژیکی و اقدامات شهرداری‌ها در حال انجام است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تعطیلات آخر هفته جاری، گفت: انتظار داریم تمام مردم، توصیه‌های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته و در روز‌های تعطیل پیش رو از منازل خود بیرون نیایند.

پورمحمدی ادامه داد: تمام پارک‌ها، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و سایر اماکن تفریحی استان به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل و هرگونه تجمع در اماکن مزبور و برپایی چادر و کار‌هایی از این قبیل، ممنوع است./ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار