مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: طرح بهسازی و آسفالت معابر چهار روستای شهرستان دهلران با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شده است.
کد خبر: ۸۵۷۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵ 01 June 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ حبیب الله محبی اظهار داشت: در راستای محرومیت زدایی از روستاهای شهرستان دهلران با مشارکت مردم ساکن در روستاها، کار آسفالت معابر چهار روستای فرخ آباد، جلیزی بالا، بیشه دراز و مرکز دهستان دشت عباس با مساحت ۲۰ هزار متر مربع آغاز شده است.

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای آسفالت این روستاها را از محل منابع استانی، قیر یارانه ای و فروش زمین عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح تامین قیر رایگان توسط دولت و مشارکت دهیاران گام‌های خوبی در راستای آسفالت معابر روستاهای این شهرستان برداشته شده‌ است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به برنامه های در دست اجرای این اداره کل در سال جاری یادآور شد: ایمن سازی روستاهای در معرض سوانح، اجرای اصلاح معابر شامل هدایت آب های سطحی و فاضلابی، احداث کانال هدایت سیلاب، دیوار حائل، شن ریزی و اصلاح معابر اقدامات این اداره کل در سال جاری است.

محبی با اشاره به تسهیلات پرداختی به سیل زدگان شهرستان دهلران تاکید کرد: سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال وام و کمک بلاعوض مسکن و معیشتی به سیل زدگان این شهرستان پرداخت شد.

وی اضافه کرد: از این میزان ۶۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض و مابقی به صورت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان دهلرانی پرداخت شده است‌.

محبی با اشاره به وضعیت احداث و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده شهرستان دهلران افزود: با این میزان تسهیلات کار ساخت ۶۸۹ واحد در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۲۳۶ واحد معیشتی، ۲۴۹ واحد تعمیری شهری و روستایی، ۹۲ واحد احداثی شهری و ۱۱۲ واحد هم احداثی در روستاها بود که تمامی این واحدها تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام با اشاره به کمک بلاعوض ۲ میلیارد ریالی به واحدهای مسکونی نیمه تمام در این شهرستان یادآور شد: این واحدها که از محل طرح ویژه تسهیلات گرفته بودند برای تکمیل آنها اقدامات لازم انجام گرفت.

محبی اضافه کرد: همچنین در این‌ مدت( سال گذشته) ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای طرح ویژه در این شهرستان پرداخت شد که از این محل ۱۴۹ واحد بهره برداری یا در مراحل پایانی کار هستند.

شهرستان دهلران در ۲۲۰ کیلومتری ایلام واقع است./ح

 

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار