رئیس پلیس راه استان گفت: تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی نصب شده در جادها نقش موثری در پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی دارند.
کد خبر: ۸۵۷۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰ 02 June 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛ سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: یکی از مهمترین مباحث ترافیکی در راهها استفاده از علائم ،تابلوهای افقی و عمودی و تجهیزات ایمنی نصب شده در جاده ها می باشد که به منظور هدایت بستر استفاده کنندگان از راه در جهت کاهش پیشگیری از وقوع تصادفات و کاهش صدمات ناشی از حوادث ترافیکی بکار می روند.

وی افزود: مهمترین کاربرد تابلوها راهنمای مسیر در معابر شهری و برون شهری ،مسیریابی سریع رانندگان برای انتخاب کوتاه ترین و بهترین مسیر جهت کاهش زمان سفر و دست یابی آسان تر به مقصد است.

وی با بیان اینکه تابلوهای ترافیکی می توانند خسارت های جاده ای را به حداقل ممکن برسانند، ادامه داد: تابلوها با هدف آگاهی بخشی به رانندگان ایجاد شده اند و نقش مهمی در کنترل سرعت، محافظت از عابران پیاده، موقعیت جغرافیایی و مسیر هشدارهای ترافیکی و ... دارند.

وی گفت: با توجه به اینکه تابلوها در معرض آسیب های ناشی از عوامل نامساعد محیطی مانند گردوغبار ، برخورد ناشی از تصادفات خودروها و ناهنجاری های اجتماعی قرار دارند و باید به بهترین شکل ممکن به رانندگان اطلاع رسانی کنند و نیاز به بهینه سازی سازی دارند لذا از مسئولان محترم راهداری و حمل و نقل جاده ای تقاضا داریم تا تابلوهای فرسوده را برچیده و تابلوهای نو جایگزین کنند و مکانهایی که نیاز به تابلو و علائم دارند نسبت به تهیه و نصب آن در محورهای مواصلاتی اقدام کنند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار