معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: زلزله زدگان بخش صالح آباد شهرستان مهران نسبت به خطر ابتلا به کرونا و همچنین عقرب گزیدگی هوشیار باشند.
کد خبر: ۸۵۷۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰ 03 June 2020

به گزارش تابناک ایلام ؛ دکتر جمیل صادقی فر  اظهار داشت: وقوع زمین لرزه در صالح آباد، مردم این بخش و همچنین برخی شهرستان های مجاور از جمله ایلام را مجبور به خارج شدن از منزل کرده است اما این ترس نباید موجب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شود.

وی تاکید کرد: به مردم هشدار داده شده است خارج از منزل بمانند اما باید رعایت پروتکل های بهداشتی فراموش نشود.

خطر گرمازدگی و عقرب گزیدگی در منطقه گرمسیری صالح آباد

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا و افزایش آمار ابتلا در چنین موقعیت هایی باید موارد بهداشتی و فاصله گذاری از سوی مردم رعایت شود بخصوص در مناطق گرمسیری همچون صالح آباد خطر گرمازدگی و عقرب گزیدگی نیز وجود دارد.

دکتر صادقی فر یادآور شد: امیدوارم که زمین لرزه امروز تکرار نشود اما در صورت وقوع مجدد و لزوم بیرون ماندن خارج از خانه، مردم مراقب افراد آسییب پذیر از جمله بیماران، افراد مسن و پرخطر باشند.

وی گفت: مردم در صورت بیرون ماندن باید از دستکش و ماسک استفاده کرده و فاصله گذاری را رعایت کنند و سعی شود در صورت مصرف غذا از سلامت آب آشامیدنی اطمینان حاصل کرده و دست های خود را مرتب با آب و صابون بشویند.

مردم در فضای باز بدون کفش نباشند

دکتر صادقی فر یکی از خطرات بیرون ماندن مردم را علاوه بر کرونا، عقرب زدگی عنوان کرد و یادآور شد: در مناطق گرمسیری همچون صالح آباد و در این شرایط، مردم خطر عقرب گزیدگی را جدی بگیرند و به هیچ عنوان بدون کفش نباشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر جدی گرفتن هشدارهای امنیتی گفت: در صورت طولانی شدن خارج ماندن مردم تا حد امکان برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به کودکان و افراد مسن و پرخطر از چادر استفاده کنند و در کنار آن پروتکل های بهداشتی را نیز فراموش نکنند.

زلزله ای به بزرگی پنج ریشتر ظهر امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد صالح آباد از توابع شهرستان مرزی مهران را لرزاند که در شهرستان های ایلام و ایوان نیز احساس شد./م

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار