معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: مناسب‌سازی اماکن و فضاهای عمومی در این استان در بازه زمانی مناسب توسط دستگاه‌های مربوطه باید انجام شود.
کد خبر: ۸۶۶۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹ 24 June 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ احمد کرمی در نشست شورای مناسب‌سازی و ستاد ساماندهی سالمندان استان ایلام افزود: تردد آزادانه و بدون مانع در شهر حق همه افراد جامعه است و افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان باید از این حق برخوردار باشند.

وی ادامه داد: اگرچه برخی دستگاه‌های اجرایی در این زمینه اقدام‌هایی انجام داده‌اند اما باید در قالب یک برنامه عملیاتی مناسب و یک بازه زمانی مشخص این طرح در دستور کار ویژه قرار گیرد تا زمینه دسترسی به امکانات عمومی برای همگان فراهم شود.

وی اظهار کرد: در نشست‌های آینده این شورا علاوه بر دستگاه‌های اجرایی و فضاهای عمومی مرکز استان وضعیت مناسب‌سازی هریک از شهرستان‌ها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معاون عمرانی استاندار ایلام با اشاره به توزیع اعتبارات عمرانی امسال از دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران خواست: برای مناسب‌سازی اماکن عمومی اهتمام داشته و در این زمینه وقت و همت لازم داشته باشند.

کسب رتبه برتر شورای سالمندان بهزیستی ایلام در کشور

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست گفت: تردد بدون مانع حق همه است و این امکان بصورت مساوی برای همه افراد جامعه باید فراهم شود.

زهرا همتی در خصوص فعالیت‌های شورای سالمندان اظهار کرد: شورای سالمندان در ارزیابی شش ماهه دوم سال گذشته با کسب امتیاز ۹۹.۵ موفق به کسب رتبه نخست کشور شده است.

وی ایجاد خانه امید ویژه سالمندان را یکی از نیازهای این استان برای خدمات‌دهی به سالمندان عنوان کرد و یادآور شد: دومین بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان نیز همزمان با هفته بهزیستی در مرکز این استان بهره‌برداری خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت وجود منطقه دوستدار سالمند در استان گفت: هر یک از شهرستان‌ها یک محله برای این قشر بصورت مناسب‌سازی شده اختصاص دهند.

ضرورت مناسب‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی

شهردار ایلام نیز با اشاره به ضرورت مناسب‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی