معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: متاسفانه در استان ایلام کماکان رعایت فاصله در اجتماعات و اجتناب از شکل گیری و حضور در تجمعات وضعیت خوبی ندارد.
کد خبر: ۸۸۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰ 04 August 2020

به گزارش تباناک ایلام ؛ جمیل صادقی فر اظهار کرد: در طول چهار هفته‌ای که محدودیت‌ها در استان اعمال شده‌اند، به طور میانگین بیش از ۷۰ درصد مردم در فضاهای مختلف از ماسک استفاده می‌کنند.

وی گفت: امیدواریم ۳۰ درصد دیگر هم اضافه شوند و این رفتار تداوم داشته باشد.

صادقی فر بیان کرد: اما متأسفانه کماکان رعایت فاصله گذاری در اجتماعات و اجتناب از شکل گیری و حضور در تجمعات کماکان وضعیت خوبی ندارد.

وی بیان کرد: اگر این دو آیتم رعایت نشود، متأسفانه تاثیر استفاده از ماسک کم رنگ خواهد شد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به در پیش بودن فصل پاییز و سرما، گفت: باید از همین الان آمادگی خود را در همه بخش‌ها در استان بالا ببریم.

صادقی فر عنوان کرد: در این زمینه آمادگی فردی در استان ایلام بسیار حیاتی و مهم است تا رعایت اصول بهداشتی در استان نهادینه شود.

وی گفت: در صورت نهادینه شدن این مهم در استان، امیدواریم در شهریورماه تا قبل از فصل پاییز تعداد بستری‌های استان کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه آمار بستری‌های استان در هفته گذشته نسبت به تیرماه کاهش یافته است، افزود: نظارت و رصدها بر گروه‌های حساس و ادارات و بانک‌ها در معاونت بهداشتی بیشتر شده است./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار