مدیر کل امور مالیاتی استان ایلام:
مدیر کل امور مالیاتی استان ایلام، از مشمول شدن جایگاه داران سوخت ایلام در نظام مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.
کد خبر: ۸۹۸۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ 13 September 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ سعید کریمی مدیر کل امور مالیاتی استان ایلام، گفت: بر اساس فراخوان مرکز، جایگاه داران سوخت (فرآورده های نفت و گاز )با هر حجم از فروش یا درآمد کالا و ارائه خدمات، از ابتدای سال 99 مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شده اند.

وی افزود: طبق دستورالعمل صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و با عنایت به قانون بودجه سال 99 کل کشور و اختیارات حاصل از مقررات ماده (18) قانون مالیات بر ارزش افزوده، از فعالان اقتصادی فراخوانده شده دعوت می‌شود در صورت ثبت نام در سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی(ثبت نام الکترونیک )به نشانی www.tax.gov.ir نسبت به تکمیل و در صورت عدم ثبت نام در خصوص ثبت نام در سامانه فوق الذکر اقدام کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان اظهار کرد: این گروه از مودیان مالیاتی بایستی پس از ثبت نام و یا تکمیل اطلاعات اقتصادی در سایت سازمان امور مالیاتی کشور، تکالیف مالیاتی خود را شامل ارائه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض اخذ شده به حسابهای تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور در موعد قانونی مقرر، انجام دهند.

وی یادآور شد: مودیان مالیاتی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تأسیس و به ثبت می رسند یا شروع به انجام فعالیت می کنند، درصورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد (کالا و خدمات )، از تاریخ شروع فعالیت مشمول اجرای این قانون هستند.

کریمی تأکید کرد: کارمزد و مالیات و عوارض ارزش افزوده جایگاه داران در قیمت های تکلیفی فرآورده های نفت وگاز لحاظ شده است و جایگاه داران اجازه وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده مازاد بر قیمت تعیین شده از خریداران سوخت ندارند./ح

 

فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار