رئیس پلیس فتا استان ایلام:
رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی یکی از شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
کد خبر: ۹۰۹۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸ 14 October 2020

به گزارش تابناک ایلام؛ علی جمالی اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به اداره پلیس و طرح شکایت با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و شناسایی متهم یا متهمان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شد.

وی گفت: متهم با مشاهده مستندات موجود، به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و عنوان داشت که شاکی قبلاً خواستگار وی بوده و به دلایلی از ازدواجش صرف نظر کرده است و این مجرم سایبری نیز با هدف اینکه نزدیکان و آشنایان در جریان خواستگاری باشند، تصاویر شب خواستگاری را در فضای مجازی منتشر کرده است.

جمالی با بیان اینکه کاربران در حفظ اطلاعات به خصوص تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت داشته باشند، عنوان کرد: با انتشار دهندگان تصاویر خصوصی و خانوادگی با هماهنگی مراجع قضائی برابر قانون برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام به هموطنان توصیه کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی قبل از هرگونه اقدامی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند و از مشاوره‌های همکاران ما استفاده کنند.‌/ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار