مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام در خصوص خبر کوهپیمایی دانش‌آموزان شهرستان ملکشاهی برای دسترسی به اینترنت، گفت: امکان استفاده از اینترنت پرسرعت ای‌دی‌اس‌ال خانگی در روستای گنبد پیرمحمد ملکشاهی وجود دارد و هیچ‌گونه مشکلی آنتن‌دهی تلفن همراه ندارد.
کد خبر: ۹۱۷۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰ 19 November 2020

 به گزارش تابناک ایلام، خبری در خصوص کوهپیمایی چهار کیلومتری دانش‌آموزان شهرستان ملکشاهی استان ایلام برای تحصیل مجازی و شرکت در کلاس‌های درس آنلاین در حال انتشار در فضای مجازی است.

عباس بیرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این روستا از لحاظ اینترنت تلفن همراه ۳جی و ۴جی مشکل ارتباطی دارد، یادآور شد: با توجه به اینکه تجهیزات نصب شده در سایت این روستا قابلیت ارتقا به نسل سوم و چهارم تلفن همراه را ندارد لذا در این خصوص با مشکل مواجه هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام تاکید کرد: در این خصوص رایزنی‌های لازم با وزارت ارتباطات برای تامین اعتبار ۲ لینک رادیویی برای رفع و جایگزینی دکل ارتباطی روستا انجام شده است.

بیرامی تاکید کرد: با تامین تجهیزات لازم برای جایگزینی دکل ارتباطی در این روستا مشکل اینترنت ۳جی و ۴جی نیز در این روستا تا ۲ ماه آینده حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: هیچ‌گونه مشکل و یا ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در روستای پیرمحمد شهرستان ملکشاهی استان ایلام وجود ندارد.

فرماندار ملکشاهی نیز در خصوص درج خبر نبود اینترنت در روستای گنبد پیرمحمد گفت: اینترنت ای‌دی‌اس‌ال یا ثابت این روستا فعال است و هیچ مشکلی ندارد.

محمد تاسمه افزود: اینترنت برای تلفن‌های همراه تنها در قسمتی از روستا فعال است و برای پوشش کامل روستا از طریق سایت پشمین توسط پیمانکار در دست اقدام است که در آینده نزدیک اینترنت پرسرعت برای پوشش گوشی‌های همراه نیز فعال می‌شود.

روستای گنبد پیر محمد با ۲ هزار نفر جمعیت از توابع بخش مرکزی شهرستان ملکشاهی است و در فاصله ۲۶ کیلومتری شهر ارکواز در مسیر جاده ملکشاهی به مهران قرار دارد./ع

 

 

 

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار