استاندار ایلام؛
استاندار ایلام در دیدار با رحمانی فضلی وزیر کشور، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت استان در حوزه‌های مختلف با توجه به اهمیت موضوع مرزهای استان خواستار تسریع در تکمیل پروژه‌های مرزی در استان شد و اظهار کرد: در مدت زمان باقی مانده از کار دولت تمام تلاش و توجه خود را به اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام و مهم استان متمرکز کرده‌ایم و در این راه نیازمند حمایت و مساعدت همیشگی و بیشتر مسئولان ارشد دولتی هستیم.
کد خبر: ۹۳۳۲۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳ 19 January 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی افزود: امروز حجم عظیمی از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف و مهم در استان ایلام سرمایه گذاری شده و در حال انجام است که در راستای بهره وری بیشتر لازم است نسبت به اتمام آن‌ها توجه بیشتر شود که قطعاً این مهم توسعه همه جانبه استان را در پی خواهد داشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه بر ضرورت توجه ویژه به پروژه‌های مرزی استان تاکید کرد و گفت: در این زمینه راه اندازی بازارچه‌های مرزی چیلات، چنگوله و هلاله شمالی در انجام مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین دو کشور ایران و عراق حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد: زیرساخت مرزهای چیلات و چنگوله آماده شده است و بازارچه هلاله شمالی نیز در شورای ساماندهی مبادلات مرزی مصوب شده که در این رابطه لازم است در جهت تصویب نهایی در دولت مساعدت بیشتر صورت گیرد.

استاندار ایلام با اشاره به این مطلب که پیگیری‌های زیادی در زمینه بازگشایی گذر مرز چیلات انجام شده است، گفت: ما تمام زیرساخت‌های لازم در این مرز را آماده کرده‌ایم و منتظر هستیم که طرف عراقی نیز پای کار بیاید و ضرورت دارد در این خصوص نیز از طرف مقامات ارشد کشور موضوع پیگیری شود.

وی در ادامه گفت: البته مرز چنگوله مورد تأیید و تصویب دولت عراق قرار گرفته است و فقط نیاز به تکمیل زیرساخت‌ها از جانب این کشور دارد./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار