مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ایلام خبر داد؛
مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ایلام گفت: ظرفیت احداث کارخانه تولید و فراروی دانه روغنی کلزا در این استان وجود دارد و مجوز آن صادر شده است.
کد خبر: ۹۴۲۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 22 February 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛ اصغر باباخانی اظهار داشت: به همین منظور مجوز احداث کارخانه برای ۲ شهرستان ایلام و دهلران صادر شده است که هر کدام از متقاضیان، اقدامات مربوط به احداث کارخانه را زودتر انجام دهند، دیگر مجوز باطل می شود.

وی افزود: ایجاد و تجهیز کارخانه روغن کشی کلزا یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ( ۱۶۰ میلیارد تومان) اعتبار نیاز دارد.

باباخانی یادآور شد: در صورت تاسیس کارخانه روغن کشی کلزا، علاوه بر استخراج روغن از محصولات کلزای تولیدی داخل استان، از تولیدات دیگر استان های همجوار نیز برای تامین خوراک مورد نیز این کارخانه استفاده خواهد شد.

وی بیان داشت : کلزای تولیدی استان ایلام کفاف تامین روغن مورد نیاز این استان را می دهد و بنابراین احداث کارخانه فرآوری روغن در استان یک نیاز و ضرورت به شمار می رود که برای ایجاد آن با سرمایه گذاران مختلف رایزنی شده است.

باباخانی افزود: توسعه کشت دانه روغنی کلزا در دستور کار سازمان جهادکشاورزی استان قرار دارد و با تکمیل طرح های سامانه گرمسیری، مهار آب های مرزی و احیای اراضی جنوب استان از آب سد کرخه، توسعه کشت دانه روغنی کلزا افزایش خواهد یافت.

وی گفت: همچنین یک کارخانه روغن کشی از دانه روغنی کنجد در استان ایلام با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی با ظرفیت ۴۸ تن در شهرستان دهلران با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار