مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام:
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از تعمیرات اساسی در کانون های ایلام و ایوان خبر داد و گفت: در ایام شیوع کرونا با ۱۰۹ کارگاه مجازی چراغ برنامه های کانون روشن مانده است.
کد خبر: ۹۴۴۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰ 02 March 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ مهدی جمالی بیان داشت: این کانون با ایمان به بازگشت فعالیت های حضوری درحال تعمیروتجهیز مراکز و سالن های آمفی تئاتر است و اخیرا سالن آمفی تئاتر مرکز فرهنگی،هنری شهرستان ایوان تجهیز شده است.

وی اظهار کرد: امسال بیش از۸۱۱ میلیون ریال برای تعمیر تجهیزات سیستم سرمایشی، برق کشی، تجهیزات بهداشتی و شیر آلات و سالن در مرکز ایوان هزینه شده است که از این مقدار۷۸۰ میلیون ریال مربوط به تجهیز سالن آمفی تئاتر این مرکز است.

جمالی از تجهیز مرکز فرهنگی هنری شماره سه کانون در شهر ایلام عنوان قدیمی ترین مرکز کانون استان در پارک شهدای ایلام خبر داد و تاکید کرد: این مرکز با گاز کشی کامل و تبدیل بخاری های نفتی به گازی، تجهیز سیستم خنک کننده، تعمیرات سفید کاری و رنگ کاری و نقاشی، تعویض قفسه های کتاب کودک و نوجوان، نصب شیرالات و تجهیز آشپزخانه و تعویض کابینت آن، و فضاسازی محوطه بیرونی و تعویض قفسه های کتاب و سیستم گرمایی و سیستم روشنایی، تعویض تزیینات، و... شکل تازه ای به خود گرفته است.

وی گفت: این مرکز باحدود ۱۲۰۰۰ جلد کتاب، ۴۰۰ عضو کودک و نوجوان دارد که با این تعمیر و تجهیزات به‌روز شده و به محیطی جذاب‌تر برای کودکان و نوجوانان تبدیل شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از مناسب سازی ورودی مراکز برای کودکان ونوجوانان معلول خبر داد و افزود: برای کمک به این افراد به نام مرکز فراگیر با امکانات ویژه راه اندازی کرده و تا کنون نیز برنامه های پرباری را برای این عزیزان به اجرا در آورده است.

جمالی ادامه داد: در زمینه ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت مجازی مراکزنیز کانون ایلام تاکنون تعداد شش مرکز را از ۱۸ مرکز ثابت را به لپ تاپ مجهز کرده و باقی مراکز هم به وب کم مجهز شده اند ودر آینده ی نزدیک نیز برای تمام مراکز لپ تاپ تهیه می شود.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام با بیست و دو مرکز فرهنگی، هنری در سراسر استان به صورت ثابت، سیار و پستی به بچه های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی ،هنری و آموزشی ارائه می دهد، که این روزها تمامی فعالیت‌های ۶۴ گانه ی آن به صورت مجازی انجام می گیرد به شکلی که در ۱۸ مرکز ثابت آن در سراسر استان هر مرکز با فعالیت فرهنگی، ادبی، هنری در شیفت صبح و عصر در فضای مجازی kpf به کودکان و نوجوانان استان خدمات فرهنگی ارائه می‌دهند. علاوه براین‌ها بیش از ۸ انجمن مجازی و ۱۰۹ کارگاه مجازی با فعالیت های ۶۴ گانه نیز با دعوت از چهره های فرهنگی، ادبی و هنری کشوری و استانی، چراغ برنامه های کانون را روشن نگه داشته اند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اضافه کرد: درفصل زمستان کانون استان ایلام علاوه بر فعالیت‌های مراکز ثابت در کارگاه‌های عمومی،در سایت kpf ،تعداد ۹ کارگاه تخصصی را نیز به صورت برخط و شهریه ای درحال برگزاری دارد./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار