مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان:
دانش نژاد مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان گفت: ضروری است شهروندان ایوانی جهت پیشگیری از پیک جدید بیماری کرونا با جامعه سلامت شهرستان همکاری نمایند.
کد خبر: ۹۴۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵ 02 March 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ دانش نژاد مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان اظهار داشت: خطر شیوع کرونای انگلیسی دور از انتظار نیست و اگر مردم موارد بهداشتی را رعایت نکنند ممکن است شیوع این ویروس نیز فراگیر شود.

وی عنوان کرد: عادی‌انگاری شرایط ایجاد شده می‌تواند آینده شهرستان را تحت‌الشعاع قرار دهد، مردم باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به جد در دستور کار خود قرار دهند و بازار‌ها و فروشگاه‌های بزرگ نباید باعث ازدحام جمعیت و شلوغی شود و اداره صمت و اتاق اصناف با همکاری اداره بهداشت باید بر این موضوع نظارت کنند.

دانش نژاد  با بیان اینکه همچنان سفر به شهر‌هایی با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است، افزود: مسافران برای سفر به مقاصد گوناگون در کشور باید ابتدا در سامانه ملی ستاد سفر ثبت نام کنند و کد رهگیری دریافت کنند، علاوه بر آن مسافران باید در مقصد خود در اقامت‌گاه‌های تحت نظارت بهداشت و درمان استقرار یابند.

وی با تاکید بر گسترش خدمات غیرحضوری در ادارات یادآور شد: در ایام پایانی سال باید تمهیداتی اندیشیده شود تا در ادارات شلوغ، حدالامکان خدمات بصورت غیرحضوری به شهروندان ارائه شود و همچنین فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود تا مجددا شاهد رشد تعداد مبتلایان نباشیم.

ایشان همچنان بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس (شستن دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده صحیح از ماسک) و همچنین اجتناب از تجمع و دورهمی‌ها و تردد‌های غیرضروری بیان کردند./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار