به بهانه انجام موفقیت آمیز عمل جراحی پیچیده قلب آسیب دیده در ایلام؛
اما اینجا دکتر محمد کریمیان به میدان آمد ،تخصص کم نظیرش را با تعهد و اخلاص عجین کرد ،در روز تعطیل از وقت خانواده اش گذشت و ایثاگرانه لباس سبز به تن کرد تا در نبود جراح قلب ،دست معجزه گر الهی در اتاق عمل بیمارستان امام ایلام شود !
کد خبر: ۹۵۱۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵ 29 March 2021

تابناک ایلام علی اصغر اسدی ::این حقیقی فنا ناپذیر است که تنها اوست که می آفریند و می میراند ،اما براستی که پزشکان دست معجزه گر خدا بر روی زمین هستند !برگی از دفتر بزرگ حکمت آفریدگار و دستان حیات بخشی که نمایشگر بزرگ حکمت الهی بر روی زمینند!

آری! پزشکان دستان عاریت گرفته از قدرت و حکمت بی پایان الهی اند ،آنانی که به مدد همین دستان نفس از قفس پریده را به انسان باز می گردانند ،حیات می دهند و امید می آفرییند تا همچنان یادمان باشد که خدایی هست که مهربانی اش را به واسطه دستان معجزه گر پزشکان به ما ارزانی می دارد !

همه آنان مهربانند ،ایثارگرانه خود را وقف حیات دیگران می کنند ،اما در این بین هستند کسانی که سوگند سقراط را در پیشگاه وجدان خود آویخته و  با انصاف ، تعهد وایثار  آمیخته ،از لحظات خود زده تا لحظات شیرینی را برای دیگران رقم زنند. وبر این سیره نمی توان نامی نهاد به جز انسانیت !و از این دست پزشکان کم نداریم !دکتر محمد کریمیان مشتی نمونه از خروار همین پزشکان متخصص ومتعهد است .

روز جمعه در اتفاقی ناخواسته ،قلب جوانی آماج حمله رفتارهای غیر انسانی شد و می رفت تا برای همیشه قلبی از کار افتاده و فرزندی خردسال برای همیشه از نعمت پدر محروم شود!بدلیل نبود امکانات پزشکی و به سرآمدن تایم طلایی،ابر سیاه یاس بر سر پزشکان بیمارستان امام علی سرابله و بستگان ونزدیکان مصدوم نمایان گشت.

اما اینجا دکتر محمد کریمیان به میدان آمد ،تخصص کم نظیرش را با تعهد و اخلاص عجین کرد ،در روز تعطیل از وقت خانواده اش گذشت و ایثاگرانه لباس سبز به تن کرد تا در نبود جراح قلب ،دست معجزه گر الهی در اتاق عمل بیمارستان امام ایلام شود !

آری ! دکتر محمد کریمیان ،رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ،در یک جراحی سخت و نفس گیر ،در یک جراحی کم سابقه در استان ایلام ،قلب شکافته شده با تیزی را ترمیم کرد ودر یک عمل جراحی سه ساعته وموفق حیات را به یک پدر ونشاط و امید را به چندین خانواده هدیه داد !

اینک پس از 72ساعت از این عمل جراحی موفق ،حال مصدوم عادی و قلب وی به مدد این دستان معجزه گر و نمایانگر حکمت و قدرت الهی در حال تپش است ! وما پس از سجده شکر بر آستان الهی ،در مقابل چنین پزشکان متعهد ومتخصصی سر کرنش فرود آورده و بر دستان معجزه گرش بوسه می زنیم !

درست است ایلام از حیث امکانات پزشکی فقیر است اما به خود می بالیم که از فرزندان متعهد ومتخصصی همچون محمد کریمیان ها و روح الله همتی ها و دهها پزشک با اخلاص ،متخصص وانسان مدار بهره مندیم ،انسانهایی بزرگی که دارایی ارزشمند ما ایلامی ها هستند.و خدا را به خاطر این نعمت ارزشمند شاکریم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
درود خدا بر دکتر کریمیان پزشکی متعهد. متخصص .متواضع و توانمند .
به وجودش افتخار میکنیم
سپهر
|
United States
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
فقط میتوان گفت درود بر انسانیت و شرف وجدان چنین افرادی که امروز در این دنیای پر از دروغ و ریا و تظاهر پیدا کردنشان خیلی دشوار است.به نوبه خودم با این پیام از دکتر کریمیات تشکر و قداردانی و بر دستان پاکش بوسه ودر برابر انسانیتش زانو میزنم.
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
با درود فراوان.تقدیر ‌و تشکر فراوان از دکتر کریمیان متخصص و متعهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
ولا پزشکان ایلام تنها تعهدی به بیمار دارن فقط به جیب آنهاست ،
بخدا همسایه ی داریم تحت نظر دکتر ر،ه هستن هر وقت نوبت ویزیتشه باید یه وام بگیره
پاسخ ها
ایوانی کلهر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
مطب که نیس .بنگاه باز کردن تو ایلام / سفارش کارم به همدیگه میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
درود بر وجدان های بیدار
کورد ایلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
تو این دوره به جرات قسم میخورم هیچ کسی واسه رضای خدا یه قدم برنمیداره،
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار