احیای ۳۰۰ هزار هکتار از دشت‌های خوزستان و ایلام در فاز نخست

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به احیای ۳۰۰ هزار هکتار از دشت‌های خوزستان و ایلام در فاز نخست، گفت: در صورت تکمیل این پروژه، تولیدات کشاورزی استان خوزستان ۲ برابر خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۰ 03 July 2024

 به گزارش تابناک ایلام؛ صفدر نیازی شهرکی با بیان اینکه فاز نخست پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت‌های خوزستان و ایلام در نزدیک به ۳۰۰ هزار هکتار اجرا شده است، بیان داشت : اجرای فاز دوم و ادامه این طرح در ۲۵۰ هزار هکتار بقیه اراضی پیش‌بینی شده، از طرف این معاونت در حال پیگیری است.

وی  با تاکید بر اینکه این طرح یکی از طرح‌های محوری در حوزه آب و خاک کشور است، گفت : در حال حاضر به دنبال تامین مالی این پروژه هستیم.

شهرکی افزود : این تامین مالی ممکن است از محل صندوق ذخیره ارزی، یا به صورت فاینانس از چین یا از محل مولدسازی اموال انجام شود که امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده در دولت چهاردهم نتیجه مطلوب حاصل شود.

وی ادامه داد :  در خوزستان نزدیک به ۱۹ میلیارد متر مکعب در بخش کشاورزی آب مصرف می‌شود.

شهرکی خاطرنشان‌کرد: سال گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از استان خوزستان خریداری شد و این استان به تنهایی می‌تواند نیمی از غله مورد نیاز کشور را تامین کند.

این مقام مسئول افزود: ارتقای بهره‌وری آب و بازده آبیاری یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های معاونت آب وخاک وزارت جهادکشاورزی در کشور به‌ویژه در استان خوزستان است.

وی یادآور شد :  در ادامه اجرای پروژه دشت‌های خوزستان و ایلام در ۲۵۰ هزار هکتار اراضی باقی مانده، با هدف ارتقای بهره‌وری شبکه آبی‌ می‌تواند عملکرد حداقل ۲ برابری را در واحد سطح محقق کند./ع

 

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار