معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور:
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه آموزش مهارت های اساسی زندگی صورت گرفته است، گفت: ۶۰ هزار مددجو در این آموزش ها شرکت کرده اند‌.
کد خبر: ۱۱۲۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰ 23 September 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ محمود ضیایی فر معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور در آیین تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان ایلام با حضور مسئولین کشوری و استانی گفت: حضرت علی (ع) می فرماید:خوشا به سعادت کسانی که با نیکی به بندگان خدا بر توشه آخرت خود می افزایند، محیط کار کارکنان زندان‌ها به گونه ای است که مخاطب این حدیث قرار می‌گیرند. 

وی افزود: زندان ها برای تحقق برنامه های اصلاحی و تربیتی به همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی نیاز دارند. 

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور یادآور شد: بیش از دو دهه از سیاست کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها می گذرد و خوشبختانه زندان به عنوان اولین مجازات توسط قضات در نظر گرفته نمی شود و وضعیت جمعیت کیفری زندان‌ها کنترل شده است. 

ضیایی‌فرد با اشاره به اینکه لزوم طبقه بندی زندانیان تاکید داشت و خاطرنشان ساخت: این امر به کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها منجر می‌شود، طبقه بندی زندانیان اجرای هدفمند سیاست های کیفری و کنترل ورودی ها را به دنبال داشته است. 

وی با بیان اینکه اقدامات مطلوبی در حوزه آموزش مهارت های اساسی زندگی انجام شده است، اضافه کرد: ۶۰ هزار مددجو در این آموزش ها شرکت داشته‌اند و همچنین ۹ هزار و ۶۵ نفر در کلاس های قرآن در زندان‌های کشور حضور داشتند. 

وی ادامه داد: اقدامات مطلوبی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی انجام شده است و در ۶ ماهه امسال ۸۹ درصد صدور گواهی نامه مهارت در زندان‌ها افزایش داشته است و حدود ۵۴ هزار نفر در دوره‌های حرفه آموزی شرکت کرده‌اند. 

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور تصریح کرد: در زندان‌ها باید افرادی نگهداری شوند که وجودشان در جامعه مخل نظم اجتماعی است و این مهم در حال اجراست. 

وی در ادامه با بیان اینکه یک هزار و ۵۶ نمازخانه در زندان‌های کل کشور ایجاد شده، یادآور شد: ۳۹۵ کتابخانه، ۴۹۹ هیئت مذهبی در زندان‌های سراسر کشور در حال فعالیت هستند. 

در پایان این مراسم با حضور رئیس کل دادگستری استان ایلام، دادستان مرکز استان، مراجع قضایی و مسئولین استانی حضور داشتند و در آئینی جمشید اسکندری به عنوان سرپرست زندان‌های ایلام معارفه شد.که پیش از این مجید احسانی مسئولیت زندان‌های استان ایلام را برعهده داشت./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار