دادستان دهلران
دادستان دهلران گفت: در راستای صیانت از منابع طبیعی، دادگستری دهلران با متصرفان اراضی ملی با قاطعیت و بدون اغماض برخورد می کند.
کد خبر: ۱۱۶۵۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۹ 08 May 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ بهنام تیرافکن در دیدار با سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران با بیان اینکه اراضی ملی در ردیف حقوق عامه محسوب شده‌ است، اظهار داشت: دادستانی برای حمایت از منافع متعلق به عموم مردم با متخلفان و متصرفین برخورد قاطع دارد و هیچ اغماضی در این زمینه نخواهد داشت.

وی گفت: مجموعه دادسرا شهرستان دهلران به صورت ویژه به پرونده‌های عرصه‌های ملی رسیدگی و با متخلفان مصالحه نخواهد داشت.

دادستان با بیان اینکه دستگاه قضا در بحث حفاظت و صیانت از اراضی ملی در کنار منابع طبیعی و دستگاه‌‌های دولتی است، افزود: این دادستانی در رابطه با موضوع صیانت از بیت‌المال و برخورد بازدارنده با متجاوزین عرصه‌های ملی اهتمام ویژه دارد.

تیر افکن ادامه داد : با توجه به فرارسیدن فصل گرما و جلوگیری از آتش سوزی‌های احتمالی همه دستگاه‌های عضو ستاد باید با منابع طبیعی شهرستان دهلران همکاری لازم را داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران برلزوم پیشگیری از آتش سوزی در عرصه های طبیعی دهلران تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان با منابع طبیعی در این زمینه همکاری کنند.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران در این دیدار گفت: یگان حفاظت شهرستان دهلران به صورت شبانه روزی در سطح عرصه‌های ملی گشت زنی می‌کنند.

جلیل فرهادی ضمن تقدیر از همکاری خوب دستگاه قضا با اداره منابع طبیعی در خصوص صیانت از ارضی ملی گفت: منابع طبیعی دهلران در راستای صیانت از عرصه‌های ملی در سطح شهرستان با متخلفین برخورد قانونی کرده و در این راستا نیز پرونده برای آنها تشکیل شده که در حال سیر مراحل قانونی است.

وی بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و وسعت شهرستان در خصوص آتش سوزی‌های احتمالی نیازمند همکاری برخی دستگاه‌های شهرستان است.

فرهادی ادامه داد : مامورین منابع طبیعی به عنوان ضابط خاص دادگستری علاوه بر حفاظت وحراست از عرصه های ملی قطعا متخلفان در عرصه های ملی به دستگاه قضایی معرفی می کند./م

بیشتر بخوانید:: 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار