فرماندار شهرستان سیروان:
فرماندار شهرستان سیروان گفت: کشاورزان این دیار در زمینه های مختلف نیازمند توجه ویژه هستند.
کد خبر: ۱۱۶۶۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰ 13 May 2024
به گزارش تابناک ایلام؛ محمدباقر شریفی فرماندار سیروان در مراسم تکریم و معارفه مدیران جدید و قدیم جهاد کشاورزی این شهرستان با اشاره به اینکه اعتبارات شهرستان جوابگوی تکمیل فاز اول پمپاژ دشت های سیروان نیست گفت: کشاورزان این دیار در زمینه های مختلف نیازمند توجه ویژه هستند.
وی افزود: تنها راه خروج این منطقه از محرومیت به اتمام رساندن فازهای یک و ۲ دشت های سیروان است که این مهم با همت سازمان جهاد کشاورزی استان و اعتبارات ملی محقق می شود.
فرماندار سیروان گفت: با اعتبارات این شهرستان اتمام فاز اول این پروژه سال ها زمان بر است و نمی تواند گره ای از مشکلات مردم را برطرف کند، اگر این سازمان به این پروژه اعتبار تزریق کند به یقین در فاز اول بیش از ۲۰۰ هکتار از دشت روستاهای اسلامیه و لومار و غیره زیر کشت می رود و باعث اشتغالزایی تعداد زیادی از جوانان منطقه می شود.
وی با بیان اینکه پیشنهاد می شود که پمپاژ دشت های سیروان در قالب طرح ۵۵ هزار هکتاری مقام معظم رهبری جذب اعتبار شود تا این پروژه بتواند انتظارات مردم را برآورده کند، اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت توسعه کشاورزی را دارد که با بهره برداری از فاز اول و دوم به یقین تحول عظیمی در منطقه ایجاد و مشکل اشتغالزایی نیز برطرف می شود.
فرماندار سیروان با با بیان اینکه جهاد کشاورزی شهرستان باید با استفاده از شیوه های مختلف مشکل واحدها خبازی، بحث کشتارگاه کارزان، محافظت از نیروی انسانی خود و برنامه های ابلاغی در دستور کار خود قرار دهد،تصریح کرد: شهرستان سیروان یکی از مناطق مستعد کشاورزی و دامپروری است و می بایست به منظور تحقق نامگذاری سال جاری برنامه های قابل قبولی برای رشد تولید با همکاری مردم در دستور کار خود داشته باشد.

شریفی با بیان اینکه اولویت اول ما در مجموعه جهاد کشاورزی این شهرستان احترام و تکریم مردم، کشاورزان، پیگیری اهداف دولت کار و کرامت، پروژه های نیمه تمام و رسیدگی به مشکلات کشاورزان که از قشر زحمتکش جامعه هستند، است، افزود: هر آمدنی با رفتن همراه است و آنچه که می‌ماند عملکرد ما در راه خدمت به مردم است.

شریفی با اشاره به اینکه می بایست با استفاده از علم روز و روش های نوین چه در بخش تکنیکی کشاورزی و چه در بخش بازرگانی کشاورزی بتوانیم بر رونق اقتصادی این بخش بیفزاییم، اظهار داشت: سرآمد و گل سر سبد محصولات کشاورزی ما گندم به عنوان قوت غالب مردم است و چنانچه کشوری نتواند نان مردم را تامین کند در زمینه امنیت اقتصادی، سیاسی و نظامی با مسائل و مشکلاتی مواجه می‌شود.

گفتنی است با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، فرماندار، معاون فرماندار و مدیران شهرستان، از زحمات و تلاش های بهروز امیدی رئیس سابق جهاد کشاورزی این شهرستان قدردانی و طی حکمی از سوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان علیرضا صید مرادی به عنوان سرپرست جدید جهاد کشاورزی سیروان منصوب شد./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار