رئیس پلیس فتا استان ایلام:
رئیس پلیس فتا استان ایلام گفت: جویندگان کار در منزل، قربانیان جدید کلاهبرداری هستند.
کد خبر: ۱۱۶۶۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵ 15 May 2024

به گزارش تابناک ایلام؛ سرهنگ علی‌رضا یعقوبی در این خصوص اظهار کرد: بررسی پرونده‌های قضایی پلیس فتا نشان می‌دهد آگهی‌های کار در منزل که در وب‌سایت دیوار و شبکه‌های اجتماعی درج شده است به این صورت که برخی شهروندان استان ایلام با صاحب آگهی ارتباط برقرار کرده و توافق کرده‌اند اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار صاحب آگهی قرار داده و در ازای این کار، سود ماهیانه دریافت کنند.

وی افزود: در شیوه دیگر کلاهبرداری، صاحب آگهی، وجه (حاصل از کلاهبرداری) را به کارت شهروند ایلامی واریز و صاحب کارت آن را به ارز دیجیتال تبدیل و به کیف پول دیجیتال صاحب آگهی واریز کرده است.

رئیس پلیس فتا استان ایلام خاطرنشان کرد: صاحبان اینگونه آگهی‌ها افراد کلاهبرداری هستند که از کارت بانکی دیگران استفاده می‌کنند تا به راحتی شناسایی نشوند.

سرهنگ یعقوبی ادامه داد: متأسفانه در این موارد به علت سوءاستفاده از کارت بانکی شهروندان ایلامی توسط صاحبان آگهی‌های کاریابی، شهروندان ایلامی به عنوان متهم پرونده‌های کلاهبرداری اینترنتی همزمان در چندین استان تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

وی توصیه کرد: این روش‌های کلاهبرداری را بشناسید و اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید، چرا که در صورت وقوع جرم، صاحب کارت باید پاسخگو باشد./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار